Od 35 lat Monsanto wie, że glifosat jest rakotwórczy

Opublikowano: 11.07.2018 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1015

Doktor Anthony Samsel od wielu lat bada szkodliwość glifosatu, głównego składnika popularnego herbicydu Roundupu. Współpracował on m.in. z dr Stephanie Seneff, według której w 2025 połowa amerykańskich dzieci może być autystyczna m.in. właśnie z powodu tej substancji. Wspólnie opublikowali oni pracę wskazującą na związek glifosatu z poważnymi problemami zdrowotnymi, wywołanymi zaburzeniem funkcjonowania bakterii jelitowych.

Ostatnio w swoich badaniach Samsel dotarł do miejsca, w którym jeszcze nie był: do dokumentów dotyczących badań nad bezpieczeństwem glifosatu, które na prośbę firmy Monsanto w 1981 utajniono i które od tego czasu nie wyszły na światło dzienne.

Doktorowi udało się zmusić amerykańską Agencję ds. Ochrony Środowiska do ich udostępnienia, choć społeczeństwo nigdy nie miało dowiedzieć się o ich istnieniu. Samsel nie może nikomu pokazać tych dokumentów, jednak wolno mu o nich mówić. Także o tym, jak Monsanto ukrywało przed nami kluczowe dla naszego zdrowia wyniki badań.

W ostatnim czasie, po zapoznaniu się z szeregiem wyników prac naukowych, Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała glifosat do substancji “prawdopodobnie rakotwórczych”. Wiadomość ta obiegła cały świat i dodała kolejny punkt do niechlubnej historii amerykańskiego koncernu.

Tymczasem przekazane Samselowi dokumenty wskazują, że już dekady temu wyniki badań dowodziły o szkodliwości Roundupu. W wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Tony’emu Mitrze doktor ujawnił, że w badaniach, o których Monsanto musiało wiedzieć, wyraźnie widać było “komórki rakowe i ich rozwój w różnych narządach i tkankach zwierząt laboratoryjnych.” Inne wyniki mówiły o niemalże natychmiastowym wnikaniu glifosatu do szpiku kostnego, co blokowało możliwość tworzenia się nowych komórek. W każdym z przypadków Samsel zaobserwował także wyższą częstotliwość gruczolaków (raka tkanki gruczołowej) i nowotworów złośliwych tkanki nabłonkowej. Innymi słowy, ujawnione dokumenty wskazują, że Monsanto już 35 lat temu wiedziało o rakotwórczości glifosatu. I choć Monsanto wiedziało i wie, to Komisja Europejska, której zadaniem jest także ochrona Europejczyków przed truciznami, nadal się nad tym tematem zastanawia.

Autorstwo: Nick Meyer
Tłumaczenie: Xebola
Źródło oryginalne: March-Against-Monsanto.com
Źródła polskie: Xebola.wordpress.com, WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. luzak1977 19.11.2016 16:23

    Przecież te wszystkie “środki ochrony roślin” to nic innego, jak odpady po produkcji broni. Po II wojnie światowej zostało im tego full, a i teraz śmiecia jest co niemiara.

  2. skyhigh 22.11.2016 08:18

    cos tu nie pasuje…, pokazali mu “tajne” dokumenty, ale nie moze ich nikomu pokazac???
    Monsanto poprosiła i utajnili???
    to jak, Pan Samsel ukrywa przestępców? przecież to jest karalne!
    powinien jak najszybciej zglosic sie na policje i do prokuratury!
    to sie nie dodaje jak mawia Kolonko!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.