Od 2026 r. nowe samochody będą monitorować kierowców

Opublikowano: 14.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1366

Nowa infrastrukturalna ustawa reżimu Bidena zawiera dystopijne nakazy wymagające, aby wszyscy producenci samochodów zaczęli instalować podobne do „alkomatu” systemy śledzenia i nadzoru w nowych samochodach począwszy od 2026 roku.

Ustawodawstwo zobowiązuje Departament Transportu (DoT) do opracowania nowej technologii, którą producenci samochodów będą zmuszeni instalować we wszystkich nowych pojazdach, jeśli będą chcieli pozostać na rynku.

System musi być w stanie „pasywnie monitorować zachowanie kierowcy pojazdu silnikowego, aby dokładnie określić, czy kierowca może być osłabiony”, czytamy w napisanym prawodawstwie. Podczas gdy kierowcy niekoniecznie będą musieli oddychać do rurki, aby uruchomić samochód, to system najprawdopodobniej pociągnie za sobą coś znacznie gorszego: kamery na podczerwień, które śledzą i monitorują sposób jazdy.

„Ta technologia jest już instalowana przez producentów samochodów, takich jak General Motors, BMW i Nissan, w celu śledzenia uwagi kierowcy podczas korzystania z częściowo zautomatyzowanych systemów wspomagania kierowcy”, donosi Associated Press. „Kamery upewnią się, że kierowca obserwuje drogę i będą szukały oznak senności, utraty przytomności lub osłabienia”. Jeśli system rozpozna takie stany, to samochód ostrzeże kierowcę, a jeśli zachowanie będzie się powtarzać, samochód sam włączy światła awaryjne, zwolni i zjedzie na pobocze.

Na podstawie: InfoWars.com, ABCNews.go.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 5 , średnia ocena wartości wpisu: 2,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.