Ochrona policji pochłonęła już 2,5 mln euro

Opublikowano: 08.04.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 526

Jak donosi grecka prasa, utrzymywanie setek ściągniętych z innych regionów kraju funkcjonariuszy prewencji i zabezpieczanie przez policję miejsca budowy wysypiska śmieci w okolicy Keratea, blokowanego przez lokalną ludność pochłonęło w ciągu ostatnich 3 miesięcy już 2,5 mln euro.

Jeśli protesty i blokady w Keratea będą kontynuowane, wydatki na zabezpieczenie terenu budowy i pacyfikowanie zamieszek przekroczą koszty konstrukcji planowanego przez władze centralne wysypiska, powiedział dziennikarzom kilka dni temu jeden z wysoko postawionych funkcjonariuszy policji.

Samo utrzymywanie w gotowości ok. 300 policjantów strzegących buldożerów, którym nie udało się jeszcze, w związku z organizowanymi blokadami, nawet rozpocząć prac, pochłonęło już ponad pół miliona euro.

Duża część tej sumy to straty sprzętu poniesione w czasie starć z protestująca ludnością. Kolejne dwa miliony wydano na wynagrodzenia dla funkcjonariuszy.

Poproszona o komentarz w tej sprawie wiceminister spraw wewnętrznych Theodora Tzakri podkreśliła, że grecki rząd nie zamierza mimo protestów wycofać się z planów budowy składowiska w Keratea.

Nie poddają się również mieszkańcy tej okolicy, blokujący od ponad miesiąca drogę łączącą Ateny z portem Lavrio i organizujący podobne blokady ulic w stolicy. Niemal codziennie dochodzi też w Keratea do starć protestujących z policją. Zamieszki wybuchły także wczoraj, po usunięciu przez ochraniane przez oddziały prezencji buldożery kolejnej drogowej blokady. Jedna z tych maszyn została podpalona przez demonstrantów.

Źródło oryginalne: firebeacon.wordpress.com
Źródło polskie: Centrum Niezależnych Mediów Polska


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kuba77 08.04.2011 09:37

    Śledzę to niemal od początku. Mam nadzieję że mieszkańcy wytrzymają do końca.

  2. Piszczyk 08.04.2011 10:55

    A,w Nowym Jorku utylizacja tony śmieci kosztowała do niedawna 95 USD/tona.
    Po wybudowaniu spalarni śmieci , a przy niej elektrowni z turbiną parową zamieniającą ciepło w prąd , uzyskują dochód netto 35 USD/ tona.
    Filtry są genialnie proste oparte na wapniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.