Obywatelu, jedz z ręki

Opublikowano: 30.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1337

Wiemy już, że zamiast befsztyków mamy jeść szarańcze, ale nie wiedzieliśmy, że mamy jeść rękami…

W 2024 roku zaczną w Kanadzie obowiązywać przepisy dotyczące zakazu używania plastiku jednorazowego użytku m.in. sześciu plastikowych produktów: sztućców jednorazowego użytku, mieszadełek, słomek, styropianowych pojemników na żywność, sześciopaków i toreb kasowych.

Z doniesień Blacklock wynika, że departament ministra środowiska zaleca by poradzić sobie z zakazem plastikowych sztućców jednorazowego użytku… jedząc rękami. Departament chce również, aby po przekąski do ulicznych sprzedawców jedzenia przychodzić z własnymi pojemnikami aby zmniejszyć liczbę pudełek styropianowych na wynos. „Firmy powinny rozważyć umożliwienie klientom określenia, czy w ogóle potrzebują jednorazowych sztućców” – stwierdza raport zatytułowany Wytyczne dotyczące wyboru alternatyw dla jednorazowych tworzyw sztucznych. „Firmy mogą również rozważyć zapewnienie większej liczby posiłków, które nie wymagają użycia sztućców, np. wrapów i kanapek”.

W raporcie Departamentu Środowiska z 2021 r. stwierdzono, że zakaz tworzyw sztucznych będzie kosztował 204 miliony dolarów kanadyjskich w pierwszym roku. W raporcie stwierdzono, że plastikowe widelce kosztujące cztery centy zostaną zastąpione drewnianymi sztućcami po dziewięć centów za sztukę, a plastikowe sześciopaki warte trzy centy każdy zostaną zastąpione tekturowymi po 34 centy za sztukę, zaś plastikowe torby przy kasie, które kosztują trzy centy każda, mogą zostać zastąpione papierowymi torbami, które kosztują osiem centów każda.

Departament Środowiska szacuje, że każdego roku kupujący zużywają około 15,6 miliarda plastikowych toreb.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.