Obserwator (Nie)polityczny – 4

Opublikowano: 01.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1940

Subiektywny przegląd wydarzeń.

Brazylijski Trump

Gdy ogłoszono wyniki wyborów w Brazylii – świat zapłakał, płakała moja babka, ciotka – ja też płakałem, a wraz ze mną płakał nawet mój dywan. Nowym prezydentem został człowiek o wdzięcznie brzmiącym mianie: Jair Bolsonaro. Przeciwnik homosiów, zwolennik łatwiejszego dostępu do broni; szybkiego rynku i wyrąbania połowy lasów tropikalnych w Brazylii. Jak to usłyszałem to wraz ze mna płakały już także moje paprotki. Zasłynął stwierdzeniem, że Pinochet powinien zabić więcej ludzi, chyba chodziło mu o więcej salt z helikopterów bez zabezpieczeń i że wojna domowa to coś czego potrzeba jego krajowi.

Nie powiem: zawsze jarały mnie wojny domowe- pod warunkiem, że nie odbywały się na moim podwórku. Gdy Jairowi w trakcie kampanii wyborczej trzykrotnie uzupełniono z chirurgiczną precyzją deficyt żelaza w brzuchu – cały cywilizowany inaczej świat miał nadzieje pewnie, że umrze. Nie umarł – tylko zastanawiam się skąd ten płacz?

Synowie prezydenta Bolsonaro z lubością chadzają w koszulkach Mossadu, on sam chce przenieść brazylijską ambasadę z Tel-Awiwu do Jerozolimy, a jego pomysł na politykę zagraniczną to mniej Chin w Brazylii (choć nie chińskich pieniędzy), a więcej ściślejszych relacji z prezydentem Pomarańczą (Wielkim Szatanem). W sumie dobrze, że się dzieje- przynajmniej nie jest nudno.

Skoro jednak to co proponuje- to nie jest żadna rewolucja, to dlaczego pluje na niego pół medialnego świata? Jak nie całość? Cóż- wniosek nasuwa się sam. Kłócą się między sobą teraz w Brazylii dwie frakcje; a korzystają zawsze Ci sami. No wiecie kto. “Oni”.

Hallowen

Co powinien zrobić prawdziwy Polak jak widzi 31 października dziecko przebrane za ducha? Odpowiedź jest jedna: frontalny atak i szybka grabież słodyczy. Gdy ludzie masowo udostępniają tego dnia grafiki „Zamiast nosić strój idioty – odwiedź grób patrioty” – w moim sercu rośnie duma, że żyje wśród tak lotnych umysłów- gotowych w każdej chwili bronić nas przed zachodnimi świętami.

W sumie spoko- w tym samym momencie tylko udostępniamy te grafiki za pośrednictwem zachodnich smartfonów by przekazać info od nich na amerykańskim Facebooku. Nie można nic powiedzieć, nic zasugerować czy skrytykować – albo Ci ktoś przytaknie kompletnie olewając, albo ożeni Cię zwykłą cegłą, która szybko zaprzyjaźni się z Twoją twarzą i zębami.

Co możesz z tym zrobić? Nic. Jak co roku: tylko wyjść na cmentarz i kupić znicze za setki złotych, po to by zazdrość zeżarła tym razem nie Ciebie lecz sąsiadkę z naprzeciwka.

Więzień sumienia

Niedawno pewna Polka zmieniła czasowo swój adres pobytu na więzienie gdzie ma spędzić 4 miesiące. O przeprowadzce zadecydowała rzekoma „napaść na policjanta”. Co to za policjant, który daje kobiecie na siebie napaść? To po pierwsze. Po drugie: za coś takiego to raczej medal, a nie dołek.

No ale dobra: kobieta ta jest zasłużona w temacie marszy w Hajnówce i popularyzacji Żołnierzy Wyklętych. Zły traf chciał, że robi to w czerwonej do szpiku wiosce i dlatego jej działalność nie do końca się wszystkim podoba. Ten sam traf chciał, że ja też mieszkam w takim mieście, moje istnienie nie każdemu się podoba, a mimo wszystko w odróżnieniu od niej nadal śpię we własnym łóżku. Różnice robi tu jeden kundel, który jak wszystko wskazuje chciał się po prostu na niej odegrać. Nie on pierwszy – niestety nie on ostatni. Jak to się mów – po ludzku szkoda.

Pozostaje mieć nadzieje, że sprawa się jakoś ułoży, a sama zainteresowana po wyjściu z paki broni nie złoży. Bo to bez względu na to czy ją lubię czy nie, czy jestem z tej samej opcji czy nie – posłużyłoby tylko naszym wrogom.

A tego nikt nie chce. Co nie?

Zdjęcia: Wikimedia Commons, Twitter/Miami Red, Flickr, Twitter/oiluiz, Flickr
Źródło: 3Droga.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

(Naruszenie regulaminu. Admin)