Obozy koncentracyjne dla imigrantów w USA

Opublikowano: 09.07.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 672

W amerykańskich obozach przebywa obecnie ok. 150 tys. ludzi, mężczyzn, kobiet i dzieci, więzionych oddzielnie. Głos w tej sprawie zabrała Michelle Bachelet, była lekarka i prezydent Chile, dziś Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka. Dla niej warunki w amerykańskich kacetach są „szokiem”.

„Jako pediatra, ale też jako matka i była szefowa państwa, jestem głęboko wstrząśnięta, że zmusza się dzieci do spania na ziemi w przepełnionych celach, bez wystarczającego dostępu do ochrony zdrowia i żywności, w bardzo złych warunkach sanitarnych” – mówiła Bachelet. Zostało to zawarte w komunikacie specjalnym ONZ.

„Więzienie dziecka, nawet krótko i w dobrych warunkach, może mieć bardzo poważne konsekwencje dla jego zdrowia i rozwoju. Pomyślcie o szkodach powodowanych w ten sposób każdego dnia. Nie można pozwolić, by trwała tak alarmująca sytuacja” – dodała Wysoka Komisarz. Według niej, „każde pozbawienie wolności migrantów i uchodźców powinno być ostatecznością i trwać najkrócej jak to możliwe”. Wezwała władze amerykańskie do stosowania takich środków kontroli imigracji, które „nie pozbawiałyby wolności”.

Komunikat ONZ precyzuje, że wysłannicy ONZ udokumentowali „liczne pogwałcenia i nadużycia praw ludzkich”. Migranci są m. in. bici, arbitralnie więzieni, zabiera się im dzieci i „pozbawia godności”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. KubaD. 09.07.2019 13:27

  Ale ja się pytam. Czy ktoś ich tam zapraszał? Doskonale ci wszyscy ludzie wiedzieli, że nie będą tam mile widziani i będą deportowani.

 2. Krokodylowy 09.07.2019 15:23

  Widać, że obaj nie do końca macie pojęcie o czym mówicie. To są imigranci głównie z państw tzw. północnego trójkąta czyli Salwadoru, Gwatemali i Hondurasu. A do emigracji skłoniła ich katastrofalna bieda, a przede wszystkim ogromne bezprawie, do którego doprowadziło właśnie USA poprzez swoją wieloletnią politykę mieszania się w sprawy tych krajów, obsadzania ich rządów swoimi marionetkam, czy walk z lewicującymi partyzantkami jeszcze w czasach z przed upadku żelaznej kurtyny. Do tego dochodzą jeszcze kwestie narkotykowe mające swój początek za czasów Escobara. To problem, który Stany zaczęły sobie tworzyć już kilkadziesiąt lat temu.

  Cytat z artykułu z Daily Beast przed kilku lat, opisującego w skrócie całą sytuację:
  “USA pomogły stworzyć w Gwatemali, Salwadorze i Hondurasie kocioł przemocy, za którą stoją gangi i kartele. Ale odwracają się od tych, którzy próbują z niego uciec”.

  To ich wersja naszej Libii, Syrii i innych arabskich wiosen, tylko u nas (w sensie w Europie) szara eminencja próbuje rozegrać to dla własnych celów, u nich to po prostu problem, który sobie sami stworzyli i teraz się wykręcają jak mogą.

 3. polach 09.07.2019 18:02

  Krokodylowy napisał przyczyny emigracji jakimi są, ludzie uciekają bo nie maja innej opcji a przez reżim i największego okupanta na ziemi czyli USA są pomiędzy młotem a kowadłem.
  Trump jest bezczelny i zakłamany mówiąc że sami przyjechali a nikt ich nie zapraszał i że są “bezpieczni” teraz w obozach, ale co się dziwić jak to członek sekty Chabad Lubawicz…
  USA padną szybciej niż za 15-20 lat ponieważ aktywność sejsmiczna im da popalić i to bardzo i inne naturalne katastrofy które są nieuniknione.Już ostatnio w Kaliforni było trzęsienie ziemi w skali 7.1..kolejne bo nieco wcześniej było coś ponad 6.

 4. Kain 10.07.2019 12:31

  I czym się tu podniecac USA wystapiło z ONZ i maja w nosie ich biadolenie. ONZ jak i NATO to marionetki nic niewarte , kto siniejszy ma cos do powiedzenia w tych organizacjach reszta to klubowicze placący haracz o EU juz nie wspomne hahaha żałosne a ludzie sie daja wciąż nabierać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.