Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 w stanie São Paulo

Opublikowano: 22.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1814

Brazylijski stan São Paulo zapowiada obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Mieszkańcy tego najbardziej zaludnionego obszaru w Brazylii będą otrzymywali chińską szczepionkę, która jak dotąd wykazuje się największą skutecznością i bezpieczeństwem.

Gubernator São Paulo, João Doria, ogłosił, że wszyscy mieszkańcy tego stanu, tj. około 44 miliony ludzi, będą musieli przyjąć szczepionkę na koronawirusa. Zwolnione z tego obowiązku będą tylko osoby posiadające odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Masowe szczepienia mogą rozpocząć się na początku 2021 roku.

João Doria jest całkowitym przeciwieństwem prezydenta Jaira Bolsonaro, który z kolei porównuje koronawirusa do grypy i sam nie przestrzegał zarówno zasad bezpieczeństwa, jak i wprowadzonych obostrzeń. Gubernator São Paulo mówił, że Brazylia zmaga się z pandemią koronawirusa i z „wirusem Bolsonaro”.

Brazylijczycy będą otrzymywali chińskie szczepionki CoronaVac, które jak dotąd wykazują się największą skutecznością i bezpieczeństwem oraz nie wywołują żadnych poważnych niepożądanych skutków ubocznych. CoronaVac jest własnością chińskiej firmy farmaceutycznej Sinovac Biotech, która do końca 2021 roku dostarczy do Brazylii 60 milionów dawek szczepionki.

Brazylia ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników zakażeń i zgonów spowodowanych chorobą Covid-19, jaką wywołuje koronawirus. Nie można wykluczyć, że obowiązkowe szczepienia zostaną wprowadzone na terenie całego państwa. Władze Brazylii planują wprowadzić dwie szczepionki – chińską CoronaVac oraz szczepionkę stworzoną przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern farmaceutyczny AstraZeneca.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: AgenciaBrasil.ebc.com.br
Źródło: Strajk.eu

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

„Jovem Pan News” informuje, że ankieta przeprowadzona przez Datafolha wskazuje, że prawie 70% populacji Brazylii uważa, że ​​szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe, a 75% deklaruje, że zamierza zaszczepić się najszybciej jak to możliwe.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 1,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
radical3dom
Użytkownik
radical3dom

A na jakiej podstawie wiedzą że to koronawirus, chyba nie na PCR który jest reakcją chemiczna oceniąna przez jej wynalazce jako nienadająca sie do badań ludności?