Obowiązek terapii genowej dla personelu NHS

Opublikowano: 11.11.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1393

Stało się to, o czym media na Wyspach pisały już od dawna – rząd potwierdził właśnie, że wprowadzi obowiązek przyjęcia preparatu genetycznego zwanego marketingowo „szczepionką” dla personelu NHS, który ma bezpośredni kontakt z pacjentami. Znajdujący się na tzw. „pierwszej linii frontu” lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia, którzy się nie „zaszczepią”, a którym nie będzie przysługiwało zwolnienie ze względów medycznych, będą sobie musieli poszukać innej pracy.

Obowiązek „szczepień” dla personelu NHS, który ma bezpośredni kontakt z pacjentami, potwierdził minister zdrowia Sajid Javid. Minister zapowiedział w parlamencie, przemawiając do deputowanych Izby Gmin, że lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia będą musieli posiadać certyfikat szczepień od 1 kwietnia przyszłego roku. Termin w zakresie wprowadzenia obowiązku „szczepień” został wydłużony, tak, by nie pozbawiać służby zdrowia personelu w nadchodzącym (i, według oficjalnych prognoz, trudnym) sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo dłuższy termin da dyrekcjom poszczególnych szpitali czas na przekonanie osób „niezaszczepionych” do poddania się tej medycznej procedurze. „Doszedłem do wniosku, że wszystkie osoby pracujące w NHS i opiece społecznej będą musiały zostać zaszczepione. Musimy unikać szkód, którym można zapobiec i musimy chronić pacjentów w NHS, chronić kolegów w NHS i oczywiście chronić samą NHS” – zaznaczył Sajid Javid.

Według informacji podanych przez ministra, obowiązkowym „szczepieniom” będą podlegali wszyscy ci pracownicy NHS, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami. Zwolnieni z przymusowych „szczepień” będą pracownicy, którzy takiego kontaktu na co dzień nie mają, a także ci członkowie personelu medycznego, którzy z uwagi na swoje indywidualne uwarunkowania zdrowotne „szczepionki” po prostu przyjąć nie mogą. Wiadomo jest, że na dzień dzisiejszy wciąż „niezaszczepionych” jest ponad 103 000 pracowników NHS, czyli nieco ponad 10 proc. całego personelu.

Tymczasem władze Walii zdecydowały się zaostrzyć ograniczenia w związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19. Od połowy listopada wszyscy mieszkańcy Walii, którzy będą chcieli wejść do kina czy teatru, będą zobowiązani okazać certyfikat „szczepień” albo aktualny, negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa.

Walijczycy od dawna dosyć restrykcyjnie podchodzą do pandemicznych ograniczeń. Przypomnijmy, że na terenie Walii już od 11 października certyfikaty „szczepień” lub negatywne wyniki testu w kierunku koronawirusa są wymagane przy wejściu do klubów nocnych i podobnych im miejsc, w których gromadzą się większe ilości ludzi. Teraz natomiast dokument potwierdzający przyjęcie dwóch dawek preparatu przeciwko Covid-19 lub aktualny, negatywny wynik testu na koronawirusa, będzie wymagany także przy wejściu do kina, teatru czy sali koncertowej. Te kontrowersyjne przepisy wejdą w życie 15 listopada.

Władze Walii nie mają wątpliwości, że większe restrykcje są konieczne, ponieważ koronawirus znów nieco wymyka się spod kontroli. „Cieszę się, że dzisiaj, w trakcie głosowania, zostało uzgodnione rozszerzenie [restrykcji]. Covid nie zniknął, a liczba przypadków utrzymuje się na wysokim poziomie i musimy podejmować dalsze kroki, aby zapewnić Walii bezpieczeństwo. Certyfikat covidowy NHS jest jednym z wielu środków, które pomagają działać firmom, a jednocześnie pomagają kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. Decyzja o ich wprowadzeniu nie została podjęta pochopnie, a obiekty, które zostaną nią objęte, to pomieszczenia, gdzie duża liczba ludzi przebywa blisko siebie przez dłuższy czas. Od 11 października ludzie są zobowiązani do okazywania przepustek covidowych NHS lub aktualnego, negatywnego wyniku testu przepływu bocznego, aby wejść do klubów nocnych, czy do podobnych miejsc, a przepisy te działają dobrze. (…) Będziemy nadal współpracować z sektorami, które wdrażają program, aby jak najlepiej je wspierać” – zaznaczył minister zdrowia i opieki społecznej Eluned Morgan.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.