Obiekt przypominający kometę rozbłysnął czterokrotnie

Opublikowano: 05.10.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2494

Naukowcy zarejestrowali nieoczekiwanie cztery super jasne rozbłyski komety 29P. Według astrofizyków ciało niebieskie nagle rozbłysło 250 razy silniej niż zwykle. Pierwsza zjawisko miało miejsce w zeszłą sobotę, dwa kolejne w niedzielę, a ostatnia w poniedziałek.

Astronomowie po raz pierwszy zobaczyli cztery rozbłyski o takiej intensywności. Niektórzy nazywają to superrozbłyskiem komety, jedno jest pewne, że to wymaga dużo energii. Przyczyny superrozbłysków są nadal nieznane badaczom.

Kometa 29P, zwana też kometą Schwassmann-Wachmann jest dziwna pod wieloma względami. W przeciwieństwie do większości komet, nie leci w kierunku Słońca, a następnie wraca do zewnętrznego Układu Słonecznego jak każda pożądna kometa. Zamiast tego ciało niebieskie o szerokości 60 km krąży po orbicie kołowej. Poza tym zawsze jest aktywna i nigdy nie gaśnie.

Taka aktywność komety może wynikać z dominacji w jej składzie tlenku węgla, lotnego gazu. Astronomowie obserwują około siedmiu rozbłysków 29P rocznie. Żadna inna znana kometa w Układzie Słonecznym nie doświadcza rozbłysków o takiej częstotliwości i intensywności. Jednak astronomowie amatorzy zaczęli się zastanawiać, czy to rzeczywiście kometa. Niektórzy sugerują nawet, że tajemniczy obiekt może być bezzałogową sondą innych zaawansowanych cywilizacji.

29P to duża kometa odkryta 5 listopada 1927 roku przez niemieckich astronomów Arnolda Schwassmanna i Arnauda Arthura Wachmanna w Obserwatorium w Hamburgu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 08.10.2021 18:02

    “ciało niebieskie o szerokości 60 km”

    “Jednak astronomowie amatorzy zaczęli się zastanawiać, czy to rzeczywiście kometa. Niektórzy sugerują nawet, że tajemniczy obiekt może być bezzałogową sondą innych zaawansowanych cywilizacji. ”

    Odbierałbym doktoraty za pisanie takich bredni przez naukowców.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.