Obecne reperkusje katastrofy w Fukushimie

Opublikowano: 26.01.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

TEPCO przyznaje, że poziomy promieniowania z Fukushimy rosną.

Jiji Press – jedno z największych źródeł aktualności w Japonii podaje: “W poniedziałek Tokyo Electric Power Co odnotowało wzrost materiałów radioaktywnych wydostających się z uszkodzonych reaktorów jądrowych w elektrowni Fukushima. Całkowita ilość radioaktywnego cezu, który wydostał się z budynków reaktorów nr 1, 2 i 3 osiągnął 70.000.000 bekereli na godzinę, z grudniowego poziomu wynoszącego 12.000.000 bekereli przekazało TEPCO. Wydaje się, że radioaktywny pyły wzbija się po tym jak pracownicy zakładu weszli do środka budynku reaktora i rozpoczęli usuwanie gruzu, powiedzieli urzędnicy TEPCO.”

Choć możliwe jest, że zwiększone promieniowanie jest po prostu spowodowane przez pył, istnieją pewne dowody na to, że wzrost promieniowania ma związek z niedawnym trzęsieniem ziemi, lub możliwością wycieku paliwa jądrowego z budynku elektrowni jądrowej.

Jeden z informatorów podał, że rzeczywiście radioaktywne paliwo wychodzi z ziemi znajdującej się pod budynkami.

Ten wysoko radioaktywny żółty żużel/beton wydostaje się spod budynku numer 1. Oznacza to, że paliwo przeniknęło do wnętrza ziemi – czyż nie? W przeciwnym razie, dlaczego zmetalizowane bryły uranu wydostawały by się stamtąd?

Promieniowanie z Fukushimy rozprzestrzenia się na cały świat.

Universytet Kalifornijski w Berkeley wykrył w San Francisco, że poziom cezu w mleku wychodzi ponad limity EPA… i znacznie powyżej tego co mierzono 6 miesięcy temu.

Fińska telewizja publiczna podała, że cez z Fukushimy został wykryty w porostach, grzybach i w mięsie łosi oraz reniferów na terenie Finlandii.

Australijska Ochrona Radiologiczna i Agencja Bezpieczeństwa Jądrowego potwierdziła pojawienie się chmur promieniowania na wschodnim wybrzeżu Australii.

Zachodnie wybrzeże Kanady zostało uderzone przez promieniowanie z Japonii… a przynajmniej niektóre z jego radioaktywnych elementów.

Autorzy kontrowersyjnych badań, twierdzących, że 14 000 zgonów w Stanach Zjednoczonych zalicza się do efektów katastrofy w Fukushimie teraz podnoszą swoje szacunki do liczby 20 000.

Ale nie martwmy się: właściciel elektrowni Fukushima zamknął elektrownię, więc wszystko jest “pod kontrolą”… Mimo, że temperatura wewnątrz reaktora nr 2 wzrosła a Japończycy nie mają pojęcia, gdzie zniknęło paliwo jądrowe, więc obecnie wiercą otwory w pomieszczeniu zabezpieczającym, aby spróbować je odnaleźć.

Kanada: Lekarze niepewni, dlaczego wzrastają przypadki raka tarczycy. Indianapolis – Rak tarczycy, który dotykał około 11 osób na 100 000 każdego roku, wydaje się że zwiększa swoją pulę. To trend, który każe zastanawiać się naukowcom.

Statystyki National Cancer Institute sugerują, że w ostatnich latach liczba przypadków tego nowotworu, często uleczalnego wzrosła o około 6,5%. Na przestrzeni dekady ten rodzaj nowotworu stał się najszybciej rozwijającym schorzeniem, mówi Tod Huntley, laryngolog i chirurg głowy i szyi z Centrum uszu, nosa, gardła i Alergii w Indianapolis. “Dziesięć lat temu, gdy zobaczyłem czterech nowych pacjentów chorych na raka tarczycy w roku, to było dużo” – mówi G. Irene Minor, radioterapeuta z Indiana University Health Central Indiana Cancer Center. “Teraz czasami widzę wielu w miesiącu, i widziałam trzy przypadki w tym tygodniu.”

Źródło: Prison Planet

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

rdzenie wtapiają się w ziemie i nikt nie wie co dalej skażenie rośnie ewakuacja japonii powinna być kilka miesięcy temu…masakra!!!!wszyscy kłamią kłamią kłamią jak z nut a Tusek nam elektrownie chce postawić!!!a tu zimna fuzja możliwa..widać chcą nas wykończyć wielowymiarowi przybysze z innej planety….podziękujmy im za religie odcięcie nas od natury i umożliwienie utopienia się w gównie nie wiem czy do końca własnym raczej międzyplanetarnym….

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

TEPCO. Wydaje się, że radioaktywny pyły wzbija się po tym jak pracownicy zakładu weszli do środka budynku reaktora i rozpoczęli usuwanie gruzu, powiedzieli urzędnicy TEPCO.” rany nie puszczajcie tutaj bez komentarza takich bredni bo jeszcze niektórzy gotowi uwierzyć w podobny dyrdymał! wleźli tam ludzie z miotłami gruz posprzątali i wzbili pył który spowodował wzrost skażenia …no ale jak tam weszli z mitlami to chyba nie jest to niebezpieczne dla ludzi… :D

Il
Użytkownik

Lakszmi,
a gdyby tak w nieszczelnym pomieszczeniu w czasie wiatrów zamiatać lub w inny sposób wzruszyć pył azbestowy?
mocno napromieniowane cząstki w nieszczelnym reaktorze w porównaniu do pyłu azbestowego są o wiele bardziej niebezpieczne.

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

Il chyba nie zrozumiałeś treści przeczytaj jeszcze raz jak dalej nie zrozumiesz trudno nic nie poradzę nie chce mi się komentować, może ktoś inny spróbuje mi ręce opadają ale nakieruje Cię na moją myśl poszli sobie pozamiatać? a idąc Twoim tokiem to rozumie że poszli zamiatać bo bali się że rozniesie ciekawe czego używali szufelek z miotełką i jak się czuli w nieszczelnym reaktorze którego zdjęcia jak to wygląda w środku wreszcie ujawnili co nieco chociaż i tak nic właściwie nie widać… jak to porównujesz do cząsteczek azbestu to gratuluje wyobraźni…

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

dlatego też po Fukushimie zakupiłem metaliczny jod, jodek potasu, i przez miesiąc spożywałem własny płyn lugola =)

zresztą to świetna sprawa dla większości mieszkańców Polski – raz na rok zrobić sobie jodowanie.

o ile ktoś nie jest uczulony, to jodowanie może tylko pomóc