Obcokrajowcy dostają coraz więcej pozwoleń na pracę

Opublikowano: 10.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 439

Stale zwiększa się liczba obcokrajowców otrzymujących pozwolenia na pracę w naszym kraju. W ubiegłym roku wydano blisko 329 tysięcy dokumentów tego typu, zaś ich głównymi beneficjentami byli Ukraińcy. Dodatkowo w porównaniu do 2017 roku odnotowano znaczący wzrost liczby pozwoleń na pracę dla Nepalczyków, których liczba wzrosła aż o 181 procent.

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie raport „Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2018 roku”, w którym podał dane dotyczące liczby pozwoleń na pracę wydawanych imigrantom. Ogółem w ubiegłym roku otrzymali oni dokładnie 328,768 tego typu dokumentów, a to oznacza wzrost o blisko 100 tys. w porównaniu do roku 2017.

Blisko 238 tys. z nich otrzymali Ukraińcy, stąd ich liczba w ciągu dwunastu miesięcy wzrosła o blisko jedną czwartą. Na drugim miejscu znaleźli się Białorusini, którzy otrzymali blisko dwa razy więcej pozwoleń na pracę w Polsce niż rok wcześniej. Największy skok zanotowali jednak obywatele Nepalu, ponieważ liczba wydawanych im dokumentów zwiększyła się aż o 181 proc.

Administracja państwowa najwięcej zezwoleń wydaje na czas od 3 miesięcy do 1 roku, zaś większość z nich wystawiana jest robotnikom przemysłowym i rzemieślnikom oraz osobom wykonującym najprostsze prace.

Na podstawie: Pulshr.pl, BusinessInsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.