Obama wysyła żołnierzy do Turcji

Opublikowano: 24.12.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 305

Administracja Obamy podniosła stawkę w grze o Syrię wysyłając baterie rakiet typu Patriot i żołnierzy do Turcji. “Nie możemy spędzać dużo czasu martwiąc się o to czy to wkurza Syrię”, powiedział szef Pentagonu Leon Panetta, po wylądowaniu w bazie lotniczej Incirlik około 80 km od granicy z Syrią.

Wolna Syryjska Armia i al-Kaida przeprowadzają ataki by zdestabilizować Syrię przy granicy z Turcją gdzie wdrożony będzie system rakiet Patriot mający zapobiec działaniom obronnym syryjskiego reżimu przed finansowanymi przez CIA, Arabię Saudyjską i Katar najemnikami.

W zeszłym tygodniu NATO uzgodniło wysyłanie rakiet Patriot do Turcji. “Nie mamy zamiaru, ukrytego lub publicznego, bezpośrednio lub pośrednio, do wprowadzenia strefy zakazu lotów w przestrzeni powietrznej Syrii. Nie ma żadnych planów operacyjnych dla jakiejkolwiek interwencji w Syrii,” powiedział w piątek generał Knud Bartels, szef Komitetu Wojskowego NATO.

Według raportu napisanego przez Jima Tuckera z gazety American Free Press przed podjęciem decyzji przez Stany Zjednoczone o eskalacji napięcia na Bliskim Wschodzie, grupa Komisji Trójstronnej spotkała się z członkami Kongresu w celu omówienia perspektyw szerszego konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

“Członkowie grupy Komisji Trójstronnej na Amerykę Północną i kongresmani, którzy uczestniczyli w zgromadzeniu walczyli, aby ukryć swoje spotkanie w Waszyngtonie, pomiędzy 30 listopada a 3 grudnia. Nie chcieli żadnego publicznego wglądu w ich wysiłki stworzenia kolejnej wojny na Środkowym Wschodzie” napisał Tucker w środę, 12 grudnia.

Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami w Bibliotece Kongresu, gdzie dziennikarze nie mieli dostępu.

[…] Według źródeł Tuckera, kilku członków Kongresu przynależących do grupy “zostało podsłuchanych informując swoją eskortę pracowników, że nadchodzi wojna na Bliskim Wschodzie”, pomimo wezwań do cięcia wydatków, podwyżek podatków i tzw fiskalnego klifu. “Oni spodziewają się rozlewu krwi.”

“To może być największa [wojna] jaką tam kiedykolwiek mieliśmy” – usłyszała jedna z osób, według raportu Tuckera.

Opracowanie: Kurt Nimmo
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Delite 24.12.2012 12:32

    Wojna to pokój! Orwell na całego.
    Ciekawo kiedy Polskę w tą wojnę wciągną, a może już wciągnęli.

  2. miarara 24.12.2012 14:15

    Zaczeło się u Nas od wezwań na ćwiczenia rezerwistów ale pewnie to dopiero rozgrzewka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.