Obama nada obywatelstwo ok. 9 mln imigrantów

Opublikowano: 18.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 349

Prezydent USA Barack Obama ogłosił w czwartek rozpoczęcie nowej kampanii, w ramach której prawie 9 mln legalnych imigrantów może uzyskać amerykańskie obywatelstwo.

„Jeśli masz prawo, rozpocznij procedurę nadania obywatelstwa już dzisiaj. Dołącz do nas — razem uczynimy Amerykę silniejszą!” — powiedział Obama w specjalnym wideoprzemówieniu z okazji Dnia obywatelstwa, które obchodzone jest 17 września.

Według Białego Domu obecnie w Stanach Zjednoczonych mieszka około 13,3 mln legalnych imigrantów, z czego 8,8 mln kwalifikuje się do otrzymania obywatelstwa. Jedna trzecia z tej liczby mieszka w USA od ponad 25 lat.

Kampania informacyjna będzie prowadzona oprócz w języku angielskim po hiszpańsku, chińsku, wietnamsku, koreańsku i filipińsku.

Oczekuje się, że kampania nie będzie wymagała dodatkowych inwestycji, ponieważ niezbędne środki już zostały wydzielone w budżecie federalnym organów władzy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o