Obama nada obywatelstwo ok. 9 mln imigrantów

Opublikowano: 18.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 235

Prezydent USA Barack Obama ogłosił w czwartek rozpoczęcie nowej kampanii, w ramach której prawie 9 mln legalnych imigrantów może uzyskać amerykańskie obywatelstwo.

„Jeśli masz prawo, rozpocznij procedurę nadania obywatelstwa już dzisiaj. Dołącz do nas — razem uczynimy Amerykę silniejszą!” — powiedział Obama w specjalnym wideoprzemówieniu z okazji Dnia obywatelstwa, które obchodzone jest 17 września.

Według Białego Domu obecnie w Stanach Zjednoczonych mieszka około 13,3 mln legalnych imigrantów, z czego 8,8 mln kwalifikuje się do otrzymania obywatelstwa. Jedna trzecia z tej liczby mieszka w USA od ponad 25 lat.

Kampania informacyjna będzie prowadzona oprócz w języku angielskim po hiszpańsku, chińsku, wietnamsku, koreańsku i filipińsku.

Oczekuje się, że kampania nie będzie wymagała dodatkowych inwestycji, ponieważ niezbędne środki już zostały wydzielone w budżecie federalnym organów władzy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o