Obalono teorię Hawkinga na temat ciemnej materii

Opublikowano: 30.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3015

Grupa japońskich uczonych obaliła teorię Stephena Hawkinga o naturze ciemnej materii, dowodząc, że udział pierwotnych czarnych dziur nie przekracza 0,1% ogółu ciemnej materii. O wynikach badania pisze “Science Alert”.

Zgodnie z teorią Hawkinga we Wszechświecie jest grupa niedużych czarnych dziur powstałych bezpośrednio na skutek Wielkiego Wybuchu. Z ich skupiska składa się ciemna materia. Są niedużych rozmiarów, za to mają ogromną masę: czarna dziura o horyzoncie zdarzeń 0,1 milimetra powinna mieć masę 67 kwintylionów ton. Ich istnienie mogłoby wyjaśnić zagadkę brakującej masy Wszechświata.

Z pomocą teleskopu Subaru na Hawajach uczeni usiłowali odnotować zakrzywienie światła odbijanego przez obiekty, obok których przechodzą czarne dziury. W ciągu trwających siedem godzin prób odnotowania zmiany jasności gwiazdy na skutek przechodzącej między nią a obserwującymi pierwotnej czarnej dziury uczeni wykonali 190 zdjęć.

Jeśli teoria Hawkinga byłaby słuszna, uczeni dostrzegliby około 1000 zjawisk mikrosoczewkowania, tymczasem odnotowali tylko jedno zdarzenie godne opisu. Tym samym udział pierwotnych czarnych dziur może wynosić maksymalnie 0,1% ogółu ciemnej materii, co obala artykuł Hawkinga z 1971 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
woma123
Użytkownik
woma123

7 godzin badań, 190 zdjęć i oto udało się obalić teorię jednego z największych umysłów 20/21 wieku! Ja gratuluję Japończykom. No gratuluję !!!

DuDuS

jakiskretyn
Użytkownik
jakiskretyn

Ten sam wielki umysł powiedział, że gdyby nie był chory świat nie zwróciłby uwagi na jego teorie…

woma123
Użytkownik
woma123

Co nie wyklucza w żadnym stopniu ich słuszności!

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Wykreowali go na geniusza. Tak na prawdę to miał czarną dziurę zamiast mózgu.