Oazą europejskości jest Polska

Opublikowano: 18.07.2019 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 4

Gdyby Bruksela miała wojsko – myślałaby o interwencji.

„Jeśli jest na tym kontynencie jakaś oaza europejskości, to jest nią Polska. Tu są żywe wartości chrześcijańskie, tu żywy jest humanizm. Polska powinna być inspiracją, natchnieniem dla tych, którzy to wszystko zagubili” – pisze Bernard Margueritte, legendarny korespondent francuskich gazet w Polsce.

Polska to pod wieloma względami piękny i niepowtarzalny kraj, my to wiemy i Wy zapewne również to wiecie. Naród Polski to ludzie tworzący monolit, w bardziej lub mniej świadomy sposób, monolit wartości i siły, który przez setki lat opierał się nawałom historii, po to by móc istnieć i dziś, jednak My to wiemy i Wy także to wiecie. Co zatem z tymi, którzy nie mają pełnego obrazu Polskości, ponieważ został on wypaczony przez media głównego nurtu, które de facto bezpodstawnie i nieustannie atakują Polskę?

Zadajmy sobie teraz pytanie:, za co atakowana jest Polska? Odpowiedz jest banalnie prosta, wręcz przerażająco prosta, otóż nasze państwo atakowane jest za obronę zasad Starego Kontynentu, stanie przy odwiecznych wartościach, które wieki temu doprowadziły ten kontynent do zaawansowanego poziomu rozwoju kulturowego i intelektualnego.

Zatem mamy do czynienia z paradoksem, Polska oskarżana jest o wszystko, co sprzeczne z tak zwanymi współczesnymi wartościami Europejskimi ze względu na wierne trwanie przy fundamentach Europy.

Ten paradoks może zostać wyjaśniony tylko w jeden logiczny sposób. Współczesne, tak zwane elity, dążą do stworzenia nowego tworu państwowo-federacyjnego na terenie Europy. I teraz, aby móc powołać do istnienia taki utopijny, wręcz apokaliptyczny twór, należy zniszczyć dotychczasowy ład i na jego gruzach wznieść super państwo z pod znaku nowego porządku świata. Dobrze jest mieć tego świadomość, ponieważ Bruksela dąży do realizacji tajnej agendy opartej na likwidacji państw narodowych i wzniesieniu współczesnej politycznej wieży Babel.

Pozytywnym aspektem wojny cywilizacyjnej toczonej już od końca XX wieku, jest to, że coraz większa liczba ludzi na całym globie zaczyna dostrzegać prawdę. Jednym z elementów owej prawdy jest fakt, że nasza ojczyzna obecnie stanowi oazę europejskości w Europie. Oazę zasad i norm stojących u podstaw Starego Kontynentu, pośród fali zgubnych ideologii takich jak chociażby LGBT, gender oraz samobójcza ideologia multi-kulti.

Bernard Margueritte podziela takie właśnie stanowisko, nim jednak przytoczymy jego słowa, wcześniej chcemy jeszcze napisać bardzo ważną rzecz, o której zapewne większość z Was doskonale wie, jednak mimo wszystko chcemy to napisać.

Zatem, chociażby wszystkie stacje telewizyjne udowadniały jak to Polska jest zdemoralizowana i bezprawna, wszystkie portale internetowe donosiły o upadku Rzeczpospolitej a prasa prześcigała się w urąganiu naszemu Narodowi, to zawsze Pamiętajcie by być dumnymi z Polski i Polskości.

Dumnymi, ponieważ mamy piękną historię okraszoną niezliczoną liczbą Bohaterów, wygranych bitew i wojen oraz dosłownego powstania z grobu, po ponad stu letniej nieobecności na mapach Europy. Historia Polski i Narodu Polskiego jest jedną z najbardziej zdumiewających historii na całym globie. Dlatego chociażby wszystkie stacje telewizyjne, portale internetowe oraz czasopisma próbowały zakłamać tę prawdę to nigdy im się do nie uda, ponieważ prawda w sercach Polek i Polaków nie przeminie.

„Polska nie umie pokazać, czym właściwie jest. Ale pamiętajmy też, że z drugiej strony pracuje potężna maszyna, ludzie tacy jak pani Anne Applebaum nie szczędzą sił. Trzeba cierpliwie tłumaczyć, wyjaśniać, prostować. Nie można żałować środków. Polska robi w tej sferze za mało. Także władze, prezydent, rząd muszą być bardziej aktywne, bardziej profesjonalne. Polska tak ciężko doświadczona walczy, zachowała swoją dumę, swoje ideały. Jak to możliwe? Dlaczego nie jesteście krajem jak wszystkie inne wokół? Dlatego Polska denerwuje, jest wyrzutem sumienia. Ten ton pilnowania „standardów europejskich” przypomina mi język betonu komunistycznego, szukanie jakiegoś „odchylenia”. Gdyby Bruksela miała wojsko, pewnie myślałaby o interwencji. Przy okazji warto powiedzieć, że nie jest prawdą, iż Polska wszystko zawdzięcza Unii Europejskiej. Polska dostaje pieniądze z funduszy, ale też płaci dużą składkę. Do tego zachodnie firmy miały tu istne eldorado, słyszałem to określenie osobiście od francuskich przedsiębiorców. Jeśli więc ktoś na Zachodzie myśli o sankcjach, musi wiedzieć, że to będzie niosło z sobą koszty. Jeśli jest na tym kontynencie jakaś oaza europejskości, to jest nią Polska. Tu są żywe wartości chrześcijańskie, tu żywy jest humanizm. Polska powinna być inspiracją, natchnieniem dla tych, którzy to wszystko zagubili” – uważa Bernard Margueritte.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Przekaz bardzo słuszny. Polacy powinni najpierw pozbyć się kompleksów a później zacząć szanować się wzajemnie. Bo teraz jest jak na obrazku
http://www.pruzzenland.eu/fileadmin/_pruzzenland/images/Karikatur_Grundwald.jpg

kufel10
Użytkownik
kufel10

Ja jestem Polakiem, lubię żyć w tym kraju, kupuję polskie produkty w polskich sklepach od Polaka. Polacy są generalnie bardzo pracowici, zaradni, pomysłowi i całkiem inteligentni na tle innych nacji. Chciałbym, żeby wszyscy Polacy byli szczęśliwi i dumni ze swojej historii i zadowoleni z życia. Szanujcie się nawzajem, cieszcie z cudzego sukcesu, wspierajcie rodzimy rynek i sprawcie by Wasze życie było takie, jak je sobie wymarzyliście !

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@kufel10 To niestety trochę potrwa zanim większość, bo nigdy nie wszyscy, zacznie myśleć podobnie jak ty.

Piron
Użytkownik
Piron

Brawo Kufel10 !!! :)

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Piękne to jest. Tylko te “wartości chrześcijańskie”. Przecież Sławanie to nie chrześcijanie. Dlaczego wsadza nas się do tego, zakłamanego, wora? Szlajfer, Michnik. “Jeśli jest na tym kontynencie jakaś oaza europejskości, to jest nią Polska. Tu są żywe wartości chrześcijańskie, tu żywy jest humanizm” Brakuje jeszcze słów: polin i zapraszamy. Śmieszne, ale czemuś służy.

rici
Użytkownik
rici

Kiedys tez myslalem jak Kufel 10, ale od czasu jak mnie wy……li na grubsza kwote, przestalem tak myslec. W tej chwili wiem ze im wiekszy polski patriota, i katolik to tym wiekszy s…..yn.

Cosmo
Użytkownik

Dużo w tym racji co pisze rici. Im dłużej tu żyje, tym bardziej mam dość patrząc jak ten naród wypiera się samego siebie. Najbardziej mnie obrzydza typowo polskie chamstwo i cwaniactwo, które to jest spuścizną po kominie. Teraz media robią dalszą robotę szczując nas przeciw sobie.

Husar
Użytkownik
Husar

Problem jacy Polacy mają to nie rozumieją, że są w trakcie wojny hybrydowej i pod atakiem inżynierii społecznej mającej nas urobić i utrzymać w pożądanym przez agresora stanie.
Nie umiemy odróżniać v kolumn obcych państw hodowanych tu w Polsce jako obywatele Polscy, wspierani i kierowani przez obce elity v kolumny tworzą już warstwy społeczne do walki z Polakami.
Polacy mają być towarem, a ziemia Polska kolonią.
Jak spojrzycie to nie jest walka od kilku lat tylko proces trwający. Plany jakie zakładają elity zachodu są na kilka pokoleń, długofalowe. Nas stymuluje się na odwrót abyśmy nie rouzmowali długofalowo tylko wizją tygodnia.
Proces odstępowania od naszych wartości postępuje od wieków. Zaczęło się przed rozbiorami i od tego momentu kroczymy szaleńczą drogą ku samozagładzie kierując się wszystkimi podrzuconymi nam ideologiami i systemami przez elity zachodnie. Wszystko byle nie polskie rodowe zwyczaje, zasady, ustroje, rozwiązania.
Dobry przykład pokazujący wszystko jest na szkiełku zwanym polityka. Mamy partie, wszystkie te partie oscylują jak najdalej od polskiej racji stanu, polskiej rodowej tradycji i kultury. Co łączy te partie, poklask z zagranicy, wzajemny medialny doping, ochrona własnych interesów w tym władzy, której te v kolumny nie chcą oddać bo taki jest min cel wojny hybrydowej.