Oannes – nauczyciel Sumerów

Opublikowano: 05.07.2018 | Kategorie: Filmy dokumentalne | RSS komentarzy

Oannes – nauczyciel Sumerów

Przeczytano 108 razy!

Czy starożytni kosmici odwiedzali Mezopotamię? Ludy zamieszkujące tę krainę opowiadały historie o wielu boskich istotach, które przybywały do nich z nieba i przekazywały im wiedzę. Sumerowie i Babilończycy znali grupę siedmiu boskich mędrców zwanych Apkallu bądź Abgal. Te tajemnicze istoty przynosiły mądrość oraz kulturę do ludzi zamieszkujących tereny Mezopotamii. Najstarszym i najważniejszym nauczycielem był Oannes, który nauczał jak budować miasta, tworzyć prawa a także wyjaśnił zasady geometrii. Spoglądając na opis jego wyglądu oraz ogromnej wiedzy jaką posiadał warto się zastanowić, czy być może Oannes był przybyszem z kosmosu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.

pl Polish
X