O życiu według stereotypów

Opublikowano: 27.01.2016 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 433

100 lat temu syjoniści zaproponowali Niemcom plan stworzenia Judeopolonii pod protektoratem Niemiec, a skoro zrobili to raz, to dlaczego nie mogli tego zrobić powtórnie?

Po kręgach po wodzie można się domyślić że do wody wpadł jakiś kamień. A o sojuszu tych dwóch wrogich Polsce sił świadczy ich wspólna rola w fałszowaniu historii i budowaniu stereotypów, a stereotypy nie oszukujmy się budują świadomość społeczną wszędzie.

Na początku budowanie stereotypów na świecie. Punktem wyjścia było zamienienie Niemców i Austriaków na nazistów, a pod nazistę można podczepić każdego. Jerzy Robert Nowak podaje, że w kalifornijskich szkołach na jednym z testów o historii na pytanie kim byli naziści, najwięcej odpowiedzi padło na Polaków.

Stało się to dzięki umiejętnie prowadzonej propagandzie medialnej. Niemcy w swoich filmach pokazują, jak AK przez brak pomocy tak naprawdę pomagają mordować Żydów, Niemcy w swoich filmach pokazują, jak ich Hitler zmuszał wojny a oni dzielnie ratują Żydów.

A w polskich filmach pokazują Polaków, jak mordują Żydów z żądzy zysku i chorej nienawiści, co sobie pomyśli jakiś człowiek na świecie? Przecież skoro sami Polacy pokazują, jak mordowali Żydów, to musi być prawda co pisze Gross to prawda o polskich obozach zagłady, że to wszystko prawda.

Oczywiście to by się nie udało gdyby Polską rządzili Polacy. A jak sprawić, żeby Polacy nigdy nie odzyskali władzy we własnym kraju? Przecież to proste, skłócić ich. Na początku podam przykłady dwóch państw słowiańskich: Rosji która uratowała swoją państwowość dzięki jedności i Ukrainę która została kompletnie rozbita dzięki skłóceniu. W którą stronę idzie Polska?. Jak na razie powtarza scenariusz Ukraiński, dlaczego?

Bo stereotypy dzielą Polaków na lepszych i gorszych, na patriotów i zdrajców, idąc tą drogą Polacy sami pomagają zniszczyć swoje państwo dokładnie tak samo, jak to zrobili Ukraińcy. Bo państwo to dobro wspólne i jeśli mamy przetrwać musimy trzymać się razem. Ale jak mamy się trzymać razem kiedy to bratanek Jakuba Bermana, tak dokładnie tego samego mordercy Polaków i ten człowiek współtworzy IPN, ja już przestałem się dziwić temu, że Polacy którzy nie mają wiedzy, ufają ludziom którzy pod płaszczykiem “pamięci narodowej” tworzą nowe kłamstwa, które chociaż miłe każdemu narodowcowi tworzą podwaliny pod przepaść w której lewicowiec i prawicowiec mimo tego, że obaj mogą być patriotami nigdy się nie porozumieją. I o to właśnie chodzi.

Na stronie nsz.com.pl znalazłem wywiad z niejakim dr. Gontarczykiem i to nie jest moja polemika z nim, ja tylko chcę obalić kłamstwa które ten dżentelmen tworzy i rozpowiada, oszukując tym samym patriotów.

Przykłady. “Stąd werbunek kogo się da, często całych band rabunkowych, w szeregi GL.” Ilu było bandytów w stosunku do uczciwych?. Uogólnianie to nie jest stwierdzenie faktu, zresztą sam zaraz stwierdza.

“Twierdzę, że nigdy nie było to jednocześnie więcej niż 3-4 tys. ludzi.” Nie wie ilu było bandytów bo sam nie wie ile ta organizacja liczyła ludzi, ale to nieważne, bo “Formacja ta parała się przede wszystkim pospolitym bandytyzmem.” I tu mamy problem rozwiązany oni wszyscy parali się bandytyzmem i sprawa załatwiona, ale i tego mało, bo.

“Zabijali Żydów głównie dlatego, że ci byli wyjęci spod prawa, ich życie było niewiele warte, a za to można się było czasem “obłowić. Mówiąc dość dosadnie: Żydzi byli łupem łatwym i cennym. Nieco tylko odmienny charakter miały rzezie dokonane na Lubelszczyźnie (przełom lat 1942-1943) przez późniejszego prominenta PRL gen. Grzegorza Korczyńskiego. Tu “czystka” wsi i lasów z Żydów była spowodowana nałożeniem się podziałów etnicznych na walki frakcyjne wewnątrz PPR. Ale to nie zmienia faktu, że Korczyński – późniejszy członek KC PZPR – dzielił się z kompanami ubraniami Żydów bezpośrednio na miejscu zamordowania ich poprzednich właścicieli.” Tu mamy utrwalanie niemiecko-syjonistycznych kłamstw na które przecież mogą się powołać bo to przecież pisze “Polak” i znów mamy biedne i niewinne ofiary polskich Żydożerców którzy po wojnie porobili kariery, a jak było naprawdę proszę bardzo.

Albin Siwak “Bez strachu” (większy fragment TUTAJ). “Potwierdził też pan Tadeusz fakt odbicia przez polską partyzantkę pięciu młodych Żydów, prowadzonych na śmierć do Janowa. Potwierdził, że odmówili oni oficerowi polskiemu, późniejszemu generałowi, Wacławowi Czyżewskiemu wstąpienia do polskiej partyzantki w Lubelskim. Po wojnie przyjechali i wybili dwie polskie rodziny, które ich ukrywały. Dwie rodziny z dziećmi. Gdy byłem członkiem biura politycznego, podjęto próbę awansowania właśnie tych pięciu Żydów do stopnia generałów. Za pierwszym podejściem nie udało się, gdyż czterech członków biura nie poparło tej sprawy. Dopiero, gdy byliśmy na urlopach, zrobiono posiedzenie biura bez nas i „udało” się ich zatwierdzić. Takie właśnie fakty świadczą, że nie my Polacy – mieliśmy w swojej ojczyźnie władze po II wojnie światowej, a Żydzi.”

A teraz o samym gen. Czyżewskim: “Kiedy Żydzi spreparowali Gomułce oskarżenie odchylenia prawicowego i uwięzili go, to pozamykali też i przyjaciół Gomułki, w tym i generała. Osławiony oficer informacji” (tu prawdopodobnie chodzi o Kohana), “robi fałszywe protokoły. Przesłuchuje polskiego generała, nie daje spać i pić, każe robić przysiady i żabki. „Tylko podpisz – mówi do generała – że Gomułka to zdrajca, a wyjdziesz na wolność i zachowasz stopień generała”. Ale Czyżewski nie chce podpisać, więc oskarża się do o zdradę stanu i sąd wymierza mu kare śmierci.”

A teraz będzie jeszcze lepiej bo będzie o “niewinnych Żydach”. Dlaczego Berling zatrzymał się na Wiśle, zobaczycie TUTAJ. “Otóż Berling, gdy front doszedł do Wisły i zatrzymał się tam na parę miesięcy, widział sam, ale i miał notatki od oficerów Wojska Polskiego, że na już wyzwolonych terenach Urząd Bezpieczeństwa, który prawie w całości był obsadzony Żydami masowo aresztuje, torturuje w więzieniach i bez wyroków sądowych rozstrzeliwuje ludzi. Aresztowanymi byli przeważnie ludzie wykształceni i ci, którzy oficjalnie źle mówili o nowej władzy. Berling pisał, że: “są to duże ilości ludzi i jak dalej tak pójdzie, to wymordują większą część polskiego narodu”. Nie mógł patrzeć na to obojętnie, a na jego uwagi nie reagowali, więc zdecydował się i wysłał depeszę do Stalina: “Błagam Was, towarzyszu Stalin, pomóżcie Polsce. Trzeba wyrwać z rąk międzynarodowych bandytów trockistów w Urzędzie Bezpieczeństwa władzę. Jeśli dalej będą mieć władzę, taką jak mają to wymordują Polaków”. O tej depeszy wiedział tylko Drobner, ale niezwłocznie powiedział o niej Bermanowi. Wtedy Żydzi naradzili się i Radkiewicz zaproponował deportację Berlinga na wschód lub wydanie zgody na jego likwidację.” To że gen. Berling użył sformułowania trockistów świadczy moim zdaniem o manipulacji, Berling zapewne dobrze wiedział że Stalin ich nienawidził.

A teraz o zdradach PPR na środowisku niepodległościowym i donosach na Gestapo. Tajne przemówienie Jakuba Bermana do Żydów w Polsce: “Jeżeli stwierdza się, że jakiś Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.” Podkreślę to “jako faszystę”. Co z tych słów można wywnioskować (chociaż przemówienie było z 1945 roku), ano to, że wystarczyło za okupacji wskazać komuś z bojówki jakiegoś patriotę i mu powiedzieć, że to faszysta i już załatwione, bo za okupacji nikt nie miał czasu sprawdzać czy oskarżony to prawdziwy faszysta czy patriota, a jak wiemy to na pewno, ziomków Bermana w PPR było trochę, to czy możemy się dziwić że rękami Polaków mordowano Polaków?

To jest tylko fragment naszej historii, obecnie zakłamywanej jak za czasów stalinizmu, ponieważ rządzą nami te same rodziny co 70 lat temu. Ja nie widzę żadnej różnicy w morderstwie Polaka w piwnicy UB od zmuszenia go do popełnienia samobójstwa z biedy tak, jak obecnie. Tylko, że wtedy było kilku Polaków którzy walczyli o ten kraj i gdyby nie śmierć Stalina to zapłaciliby gardłem za swoją postawę pomimo tego, że byli komunistami, ale ponieważ bronili swoich rodaków to narazili się narodowi wybranemu, bo im przecież sam Jahwe dał cały wszechświat na własność. Uczcie się i dowiadujcie prawdy, sprawdzajcie fakty i każdego łajdaka który mordował innych w piwnicach UB nazywajcie po nazwisku a jeszcze lepiej to i z narodowości, wtedy dużo się wyjaśni, bo jak sami widzicie w Polsce nie dzieje się dobrze, skłóceni zostaniemy zgładzeni. Piszę to wcale nie z pozycji komunisty czy lewicowca, popieram sprawiedliwość społeczną z przyczyn etyczno-moralnych a nie politycznych i stając teraz w obronie Gomułki, ludzi z GL i AL czy innych, bronię jedności narodowej.

Zapraszam do dyskusji.

Autorstwo: robi1906
Źródło: WolneMedia.net

BIBLIOGRAFIA

1. Albin Siwak, książki “Bez Strachu”, “Trwałe Ślady” i kilka innych.

2. https://www.youtube.com/watch?v=uv1aF-IU0Jk

3. https://www.youtube.com/watch?v=6Iz8HnkNF0M

4. http://nsz.com.pl/index.php/artykuly-i-opracowania/1035-dr-piotr-gontarczyk-w-polsce-podczas-niemieckiej-okupacji-nie-byo-wojny-domowej

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

@robi1906:

Gratuluje odwagi. Zaraz sie zacznie wielkie ‘aj-waaaj…!’ :P

Majka
Użytkownik
Majka

Polecam książki dr Ewy Kurek – pani historyk badającej relację polsko-zdowskie, mającej dostęp do kronik z getta, a więc bazującej na źródłach żydowskich. Naprawdę ciekawe:
Tu filmik z dr Ewą Kurek:
https://www.youtube.com/watch?v=opPy-Hgrs6w

Polecam także książkę Israela Shehaka – profesor chemii, historyk: Żydowskie dzieje i religia.
Ksiązka dostepna w pdf w internecie.