Nurkowie dokonali niezwykłego odkrycia w morzu

Opublikowano: 05.05.2018 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 924

Heracleion był dobrze prosperującym i znanym miastem, jednak jego istnienie zakończyło się w tragiczny sposób, otóż miasto zostało pochłonięte przez wodę około tysiąc pięćset lat temu. O tym wspaniałym mieście wspomniał także grecki pisarz Herodot, historyk z V wieku p.n.e. Wymieniając liczne walory i splendor tego miejsca. Herodot przypomina również cudowną opowieść o Helence z Troi, najpiękniejszej kobiecie na świecie, która udała się do Heracleion, a następnie do portu “wielkiego bogactwa” ze swoim wspaniałym, trojańskim kochankiem.

Odkrycie dokonane przez grupę nurków, pokazuje, że na naszej planecie istnieje jeszcze bardzo wiele miejsc czekających na odnalezienie, miejsc zawierających liczne skarby z przeszłości, jednak nie mamy tutaj na myśli złota, lecz różnego rodzaju zapiski zawierające opisy kultury, wyznań czy chociażby historię danej cywilizacji. Należy również zauważyć, że spora część z owych miejsc znajduje się pod wodą, można by tutaj wymienić chociażby mityczną Atlantydę.

Dlaczego tak ważne są odkrycia związane z przeszłością? Nasza cywilizacja nie będzie świadoma rzeczywistości bez możliwości poznania przeszłości, swoich korzeni. Dziś bardzo często manipuluje się historią i nie trzeba sięgać tysiące lat wstecz, lecz wystarczy spojrzeć, na co to zrobiono z prawdą o II wojnie światowej. Wracając jednak do tematu, przeszłość określa naszą teraźniejszość a przez to i możliwą przyszłość. Każde odkrycie naukowe związane z czasami starożytnymi to dla współczesności zastrzyk świeżości i odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

Dyrektor Oksfordzkiego Centrum Archeologii Podwodnej Damien Robinsos biorący czynny udział w procesie wydobywania odnalezionych artefaktów twierdzi, że Heracleion było jednym z najważniejszych miast ówczesnych czasów i najważniejszym węzłem komunikacyjnym i ośrodkiem rozwijającej się kultury. To miasto stanowiło dla wielu spełnienie marzenia o bogactwie, dostatku i lepszym życiu. Heracleion początkowo był także mylony z Atlantydą, jednak badacze analizujący odzyskane artefakty jednoznacznie stwierdzili, że to nie Atlantyda, lecz właśnie Heracleion.

“To piękne móc dotykać rzeczy pochodzących z przeszłości, przesuwać palcem po wyrytych w kamiennych tablicach napisach. Wówczas zastanawiasz się, co zawiera to przesłanie, jeszcze tego nie rozumiesz, ale już odczuwasz pewną ekscytację, bo głęboko w sercu jesteś pewien, że to przesłanie ma znaczenie i już dziś jest bezcenne” – uważa dyrektor Oksfordzkiego Centrum Archeologii Podwodnej Damien Robinsos.

Nasza planeta skrywa wiele tajemnic, które czekają na swój czas, czekają by dać się odnaleźć. Współczesna technika i chęć dążenia do prawdy a także odkrywania tego, co nieznane sprawia, że możemy być pewni, iż kolejne informacje, jak ta opisywana dzisiaj, będą ujawniane to tylko kwestia czasu. Kto wie, być może już jutro jakiś mało znany naukowiec dokona odkrycia, które na zawsze zmieni oblicze tej ziemi i sposób postrzegania rzeczywistości przez współczesną cywilizację.

Autorstwo: Zespół “Globalnego Archiwum”
Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 05.05.2018 13:04

    Wypadałoby jeszcze podać rok odkrycia (2000) i miejsce – Morze Śródziemne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.