Numer telefonu Zuckerberga wyciekł do sieci

Opublikowano: 05.04.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1048

Numer telefonu założyciela Facebooka Marka Zuckerberga dostał się do sieci razem z danymi osobistymi jeszcze 533 milionów użytkowników platformy, poinformowała gazeta „New York Post”.

Wcześniej gazeta „Business Insider” poinformowała, że dane osobiste i numery telefonów 533 milionów użytkowników Facebooka ze 106 krajów znalazły się w swobodnym dostępie w Internecie. Według jej danych, informacja została opublikowana na forum hackerskim, w ten sposób były dostępne bezpłatnie „dla każdego, kto ma podstawową wiedzę na temat pracy z danymi”. Do sieci dostały się między innymi dane ponad 32 milionów użytkowników z USA, ponad 28 milionów z Arabii Saudyjskiej oraz prawie 10 milionów użytkowników z Rosji. Chodzi o pełne imiona, lokalizacje, daty urodzenia i inne dane.

Jak informuje gazeta na wyciek danych Zuckerberga zwrócił uwagę jeden z użytkowników „Twittera”. Na swoim koncie opublikował zrzut ekrany z forum, na którym widniały dane osobowe założyciela Facebooka.

„Jeśli mowa o wycieku danych 533 milionów osób, to ironia polega na tym, że, niestety, Mark Zuckerberg też jest wśród nich. Dziennikarze nie mogą uzyskać oświadczenia od Facebooka, może powinni zadzwonić do niego, na numer, który wyciekł do Internetu?” – pisze gazeta.

Firma Facebook i portal społecznościowy zostały założone w 2004 roku przez Marka Zuckerberga. Facebook oprócz komunikatora „WhatsApp”, posiada szereg innych popularnych serwisów, takich jak „Messenger” i „Instagram”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o