NSZZ Solidarność grozi strajkiem w TVP

Opublikowano: 07.06.2012 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 311

NSZZ „Solidarność” w Telewizji Polskiej przekształciła się w Komitet Strajkowy. Swoją decyzję związek zawodowy uzasadnia „decyzją Zarządu TVP o obniżeniu wynagrodzeń pracowników naszej firmy oraz dalszymi planami zwolnień”. Organizacja domaga się od prezesa TVP Juliusza Brauna spotkania, na którym zostanie przedstawiona sytuacja ekonomiczna firmy i na którym zarząd telewizji przedstawi alternatywne metody wyjścia z kryzysu. „O ile do dnia 13 czerwca 2012 roku nie dojdzie do spotkania, Komitet Strajkowy podejmie dalsze, zgodne z prawem działania zmierzające do przywrócenia wynagrodzeń pracownikom naszej firmy” – czytamy w uchwale „Solidarności”.

Zarząd Telewizji Polskiej niedawno obniżył o 10 proc. honoraria dziennikarzy i innych pracowników twórczych. O tyle samo spadają premie zadaniowe, a premii motywacyjnej nie będzie w czerwcu w ogóle. Obniżka premii zadaniowych dotyczy m.in. pracowników technicznych i kierowników techniki. Nie zmienią się za to wynagrodzenia osób mających kontrakty gwiazdorskie.

Jarosław Najmoła, szef „Solidarności” TVP, wyjaśnia, że wynagrodzenia i honoraria pracowników publicznej telewizji zmniejszają się co najmniej od 3 lat. Najmoła zapowiada, że „Solidarność” może w ramach protestu rozpocząć 2-godzinny strajk ostrzegawczy.

W najbliższych dniach „Solidarność” przeprowadzi sondaż wśród swoich członków w sprawie decyzji o strajku. Związek zobowiązał przewodniczących komisji oddziałowych, wydziałowych i kół związku, żeby zrealizowali ten sondaż do 13 czerwca bieżącego roku.

Opracowanie: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Murphy 07.06.2012 11:10

  Jak dla mnie to mogą tą i inne TV pozamykać. Od dawna tego pracza mózgów nie oglądam.

 2. ARTUR 07.06.2012 19:20

  To jest ciekawy przypadek .Myślałem że TV jest w likwidacji.

 3. 8pasanger 08.06.2012 03:51

  TVP jest w likwidacji ale przyznam ,że dobrze im tak-włazili w cztery litery każdej władzy bez mydła a teraz przyjdzie ich kolej może pustogłowi dziennikarze komentujący rzeczywistość zaczną ją komentować lepiej gdy się w końcu z nią w postaci obniżonych pensji zetkną.Do tej pory żyło im się lepiej niż innym -praca stała i lepiej płatna niż gdzie indziej.

 4. xc1256 08.06.2012 07:26

  A może przyszedł czas aby TVP zaczęła pokazywać i mówić prawdę, skoro obniżają im zarobki to powinny zniknąć tematy “zakazane”, czas poinformować ludzi o np. chemtrails, zatrutych dorszach poławianych w Bałtyku przez rybaków, pokazać masom kto ich tak naprawdę oszukuje itd.., Myślę, że czas taki właśnie nadszedł.

 5. toya 09.06.2012 00:13

  Witam dziewczyny i chłopaki. Wygląda na to, że zapominacie niektóre fakty. Mam oczywiście na mysli, fakt dotyczący posiadaczy środków masowego przekazu. Zapominacie również i to, że Jan musi rhobic to co mu pan każe… A kto jest tym panem, to przecie wiecie. Kto jest Janem też wiecie. To, że Polska nie jest Polską też pewnie już wiecie.
  Pamiętacie też słowa z wiersza J.Jasińskiego …”pędzą na rzeź tyrani jak bydło do jatki”…. Rozejrzyjcie się dookoła i przyjrzyjcie się jak pędzą: cicho, bez zgiełku i wrzasków aby szybciej do celu do całkowitej, bezpowrotnej eliminacji….
  Kilka lat temu zrodziło sie pytanie: kogo będziecie sądzić jak nas nie stanie, kogo będziecie gnębić jak nas juz nie będzie?
  Więc jak myślicie kogo? Przecież kruk krukowi ten tego, nie wykole, mimo ZAB ZA ZĄB I OKO ZA OKO.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.