NSA udostępnia zabezpieczenie dla Linuksa

Opublikowano: 15.07.2015 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 622

NSA udostępniła w repozytorium GitHub jedno ze swoich narzędzi zabezpieczających dla Linuksa. Zadaniem SIMP (Systems Integrity Management Platform) jest upewnienie się, że systemy sieciowe spełniają określone przez NSA wymogi bezpieczeństwa. Agencja wyjaśnia, że udostępniła SIMP, gdyż wiele agend rządu USA próbowało tworzyć własne, podobne narzędzia by spełnić wymogi bezpieczeństwa. „Udostępniamy SIMP po to, by uniknąć niepotrzebnego dublowania wysiłków oraz by promować współpraca. Każdy urząd z osobna nie musi wynajdować koła na nowo” – czytamy w oświadczeniu NSA.

Obecnie SIMP współpracuje z Red Hat Enterprise Linux w wersjach 6.6 i 7.1 oraz CentOS w wersjach 6.6 i 7.1-1503-01.

Udostępniając niektóre swoje technologie NSA chce poprawić swój wizerunek zepsuty ujawnieniem informacji o masowej inwigilacji prowadzonej przez Agencję. Dotychczas udostępniono już technologie z zakresu sieci komputerowych, optyki, bezpieczeństwa oraz mikroelektroniki. Działania takie odbywają się w ramach Technology Transfer Program.

NSA już wcześniej brała udział w zabezpieczaniu Linuksa. To właśnie eksperci NSA stworzyli SELinuksa, który jest obecnie obsługiwany przez wiele dystrybucji.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: www.itnews.com.au
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ZIWK 15.07.2015 13:46

    Znając NSA to narzędzie zapewne zabezpiecza głównie przed zakłóceniami w szpiegowaniu przez NSA 🙁
    Współczuję tym, którzy uwierzą w dobre serce NSA 😉

  2. Murphy 15.07.2015 14:28

    Jeśli udostępnili źródła to pewnie się znajdzie ktoś do ich analizy. Jeśli tylko jako archiva binarne to niech sobie sami to instalują na swoich maszynach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.