Nowy system cyfrowej gotówki

Opublikowano: 08.05.2016 | Kategorie: Gospodarka

Liczba wyświetleń: 776

W ubiegłym miesiącu w Nowym Jorku odbyło się “tajne spotkanie” w którym wzięło udział ponad 100 menedżerów największych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych.

Podczas “tajnego spotkania”, firma znana jako “Chain” zaprezentowała technologię, która zamienia amerykańskie dolary na “czyste zasoby cyfrowe”. Podobno na spotkaniu byli przedstawiciele Nasdaq, Citigroup, Visa, Fidelity, Fiserv i Pfizer, a Chain również twierdzi, że współpracuje z Capital One, State Street i First Data. Ta “rewolucyjna” technologia ma całkowicie zmienić sposób w jaki używamy pieniędzy co stanowi poważny krok w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego. Ale jeśli ten nowy system cyfrowej gotówki będzie tak dobry dla społeczeństwa, to dlaczego pokazano go podczas tajnego spotkania dla bankierów z Wall Street? Czy dzieje się tu coś więcej niż nam o tym powiedziano?

Nikt z nas zapewne nie usłyszałby o tym tajnym spotkaniu gdyby nie raport “Bloomberga”. Poniższy ustęp pochodzi z artykułu zatytułowanego “Inside the Secret Meeting Where Wall Street Tested Digital Cash“…

“W kwietniu, podczas ostatniego poniedziałku ponad 100 menedżerów z największych na świecie instytucji finansowych zgromadziło się na prywatnym spotkaniu w biurze Times Square firmy Nasdaq Inc. Nie byli tam tylko by rozmawiać na temat blockchaina, nowej technologii, która jak niektórzy przewidują ma przekształcić finanse, ale by eksperymentować z oprogramowaniem. Pod koniec dnia byli światkami czegoś rewolucyjnego: dolary amerykańskie zostały przekształcone w czyste zasoby cyfrowe, które mogą być natychmiast użyte do realizowania i rozliczenia handlu. To jest obietnica blockchaina, gdzie uciążliwy system obciążony podatnością na błędy, w którym przeniesienie pieniędzy przez miasto i po całym świecie trwa całe dni, jest zamieniony w niemal natychmiastową pewność.”

Więc nie mówi o tym jedynie Michael Snyder z “The Economic Collapse Blog”, który odnosi się do tego spotkania jako “tajnego spotkania”. Tak to w istocie zostało opisane przez gazetę “Bloomberg”. I myślę, że istnieje bardzo dobry powód dla którego to spotkanie odbyło się w tajemnicy. Wiele osób z ogółu społeczeństwa na pewno będzie się niepokoić tym gigantycznym krokiem w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego.

“Bloomberg” dodał również: “Podczas gdy obecnie środki pieniężne na rachunkach bankowych w formie elektronicznej poruszają się cały czas to istnieje rozróżnienie między tym systemem a tym co to znaczy, że pieniądz jest cyfrowy. Płatności elektroniczne są naprawdę jedynie wiadomościami, że gotówka musi się przemieścić z jednego konta na drugie, i jest to element który wydłuża czas procesu płatności. Dla klientów, przenoszenie pieniędzy między kontami może trwać kilka dni ponieważ banki czekają na potwierdzenia. Cyfrowe dolary są jednak wstępnie ładowane do systemu, jak blockchain. Stamtąd mogą być bezpośrednio wymieniane na dane aktywo. – Zamiast przemieszczania zapisu lub wiadomości, przemieszcza się rzeczywiste aktywo – powiedział Ludwin. – Płatność i rozliczenie stają się tym samym.”

Dlaczego jednak jest to tak niepokojące? Dlatego, że widzimy inne główne posunięcia w kierunku budowy globalnego systemu bezgotówkowego. W Szwecji 95 procent wszystkich transakcji handlowych jest już bezgotówkowych, a bankomaty są usuwane na setki. W Danii urzędnicy postawili sobie za cel by do roku 2030 “wyeliminować gotówkę”. A w Norwegii, największy bank w kraju publicznie wezwał do całkowitego wyeliminowania gotówki.

Wycofywanie gotówki było jednym z głównych tematów na spotkaniu Grupy Bilderberg w 2015 roku.

Autorstwo: Michael Snyder
Źródło oryginalne: TheEconomicCollapseBlog.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.