Nowy rząd Jordanii zapowiada zmiany

Opublikowano: 11.02.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 362

JORDANIA. Król Jordanii Abdullah II zaprzysiągł nowy gabinet premiera Marufa al-Bakhita.

Poprzedni rząd Samira Rifai’ego został zdymisjonowany przez króla za zbyt wolne tempo zmian. Był to efekt demonstracji, do jakich doszło na ulicach Ammanu i innych większych miast. Uczestnicy manifestacji, zainspirowani wydarzeniami w Tunezji i Egipcie, protestowali przeciwko bezrobociu i rosnącym cenom, domagając się zmian politycznych i ekonomicznych.

Podczas ceremonii zaprzysiężenia w Ammanie nowy premier zapowiedział reformy. “W pierwszej kolejności chcemy przeprowadzić zmiany w prawie, a zaraz potem rozpocząć ogólnonarodowy dialog, bez wykluczania kogokolwiek” – zapowiedział al-Bakhit.

W składzie nowego jordańskiego rządu znaleźli się zarówno przedstawiciele islamistów, jak i ugrupowań lewicowych. Nie weszło do niego Bractwo Muzułmańskie.

Opracowanie: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.