Nowy rodzaj radaru

Opublikowano: 16.12.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 935

Fizycy z Uniwersytetu Rochester przedstawili schemat budowy radaru, którego sygnału nie będzie można niezauważalnie przechwycić, ani podrobić.

Schemat radaru przypomina zasadę wymiany kluczami kwantowymi. Kodowanie informacji w takiej wymianie zapewnia polaryzacja fotonów. Nie można zmierzyć stanu fotonu nie niszcząc go jednocześnie, dlatego dowolna próba przechwycenia i modyfikowania sygnału zostanie od razu zauważona.

W ten sposób jakikolwiek urządzenie, które spróbuje przechwycić sygnał radaru i zmienić go tak, żeby ukryć swój kształt lub położenie zostanie ujawnione.

Źródło: Głos Rosji


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Komzar 16.12.2012 12:46

  Co to za bzdety. Poco urządzenie miało by cokolwiek przechwytywać ? Jak będzie “niewidzialne” to nic nie będzie przechwytywać a fotonek poleci sobie dalej.

 2. Aaron Schwartzkopf 16.12.2012 17:18

  Pseudonaukowy bełkot. Prawdopodobnie wynik niekompetencji tłumacza.

 3. Viciu 17.12.2012 01:10

  @Komzar
  radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem…
  ” W ten sposób jakikolwiek urządzenie, które spróbuje przechwycić sygnał radaru i zmienić go tak, ŻEBY UKRYĆ SWÓJ KSZTAŁT lub położenie zostanie ujawnione.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.