Nowy, odporny na antybiotyki wirus zapalenia płuc

Opublikowano: 08.09.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 762

Naukowcy w Hangzhou w Chinach odkryli nowy szczep odpornego na antybiotyki zapalenia płuc, który szybko rozprzestrzenia się po epidemii na oddziale intensywnej terapii w 2016 roku, która doprowadziła do śmierci pięciu pacjentów w wieku od 53 do 73 lat.

Według informacji opublikowanych przez gazetę “The Lancet” naukowcy stwierdzili, że potrójne zagrożenie ze strony nowego wirusa stwarza “istotne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, ponieważ jest on jednocześnie bardzo agresywny, odporny na leki i bardzo łatwo przenoszony”.

K. pneumoniae (ST11 CR-HvKP) jest śmiertelną kombinacją dwóch wcześniej znanych szczepów zapalenia płuc; jednego, który jest odporny na większość antybiotyków z wyjątkiem najsilniejszych, i drugiego który został zaklasyfikowany jako “bardzo ciężki” i „bardzo agresywny” pod względem śmiertelności i szybkiego rozprzestrzeniania się.

Nowy raport ujawnia również, że próbki z innych części Chin potwierdziły powstanie nowego szczepu i, że „przy niepowodzeniu kontrolowania na wczesnym etapie obecnie będzie trudno uniknąć globalnej epidemii zapalenia płuc powodowanego przez odpornego na karbapenem [CRE] hiperwirusa K. pneumoniae.” informując, że “należy wdrożyć środki kontrolne, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się takich organizmów”.

Epidemiolodzy Liang Chen i Barry Kreisworth nazywają nowy szczep pneumoniae “alarmującym wydarzeniem ewolucyjnym”.

Mimo że antybiotyk “Avibactam” amerykańskiej firmy Allergan może zwalczyć ST11 CR-HvKP, to nie jest on dostępny w Chinach, które obecnie nie mają nic w swych arsenałach farmaceutycznych, aby walczyć z zakażeniem.

Mikrob jest w stanie zwalczyć wszystkie leki dostępne w Chinach, mówi Chen. “Nie mamy w Chinach nic, aby to powstrzymać” – dodaje. “W Stanach Zjednoczonych istnieje lek, który powinien być skuteczny, ale jeszcze go nie testowaliśmy”.

W chwili wybuchu epidemii pięciu zmarłych pacjentów miało więcej niż 53 lata. Wszyscy byli po poważnych operacjach i pod respiratorem. Naukowcy odkryli, że zmarli oni z powodu ciężkiej niewydolności płuc, niewydolności wielu organów lub wstrząsu septycznego.

“Choroba postępuje bardzo szybko” – mówi Chen. “Zaczyna się w płucach, a następnie infekuje inne narządy takie jak wątroba”.

Dopóki Chiny nie zatwierdzą preparatu Avibactam lub podobnie skutecznego antybiotyku, lekarze i urzędnicy służby zdrowia mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się zapalenia płuc przez szybką identyfikację ognisk i izolację zarażonego wirusa.

Autorstwo: David Bowman
Na podstawie: TheLancet.com
Źródło oryginalne: Infowars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Herstoryk 08.09.2017 11:16

    Wirusów nie zwalcza się antybiotykami, tylko bakterie.

  2. MichalR 09.09.2017 03:33

    Wirus odporny na antybiotyki to tak jakby napisać ‘nowe bezglutenowe płatki kukurydziane’

  3. kolopsu 09.09.2017 04:52

    A ja odkryłem drewno odporne na rdzewienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.