Nowy konkurs Wildersa na karykaturę Mahometa

Opublikowano: 30.12.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1425

Holenderski czołowy polityk prawicowej Partii na Rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders ogłosił po raz kolejny konkurs na karykaturę Mahometa.

Już raz, w czerwcu 2018 roku zorganizował podobny konkurs. Nagroda za pierwsze miejsce miała wynosić 5000 dolarów, a głównym jurorem miał być amerykański rysownik Bosch Fawstin, który wygrał podobny konkurs w maju 2015 roku. Do konkursu jednak wówczas nie doszło, bowiem społeczność muzułmańska w Holandii i na całym świecie zaprotestowała, a na ulice kilku holenderskich miast wyszli demonstranci. Doszło do starć z policją.

W 2018 roku Afgańczyk ranił nożem dwoje amerykańskich turystów, a w sądzie tłumaczył się, że „bronił proroka Mahometa” przed m.in. Wildersem. Skazano go na 26 lat więzienia, zaś Pakistańczyka, który groził Wildersowi odesłano za kraty na 10 lat.

Tegoroczny konkurs, do idei którego wraca Wilders, zorganizowany ma być w parlamencie dzięki przepisowi, na mocy którego każda partia może trzykrotnie zorganizować w gmachu parlamentu własną imprezę kulturalną.

Inicjatywa Wildersa jest oczywistą prowokacją, która ma na celu ponowne wywołanie niepokojów wśród muzułmańskiej społeczności nie tylko w Holandii, ale też w Europie i na świecie, by udowodnić swoją tezę, że stanowią zagrożenie dla świata i cywilizacji zachodniej.

Geert Wilders został w przeszłości skazany za podburzanie do nienawiści etnicznej, kiedy tłumowi na wiecu obiecał, że „naprawimy to”, mając na myśli ograniczenie liczby Marokańczyków w Holandii. Jego partia też żąda zamknięcia islamskich szkół.

Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. mike 30.12.2019 11:22

  nie wolno obrażać żydów, muzułmanów, chrześcijan, gejów, lesbijek… może koniec z tą poprawnością polityczną??

 2. MasaKalambura 30.12.2019 12:45

  Nie wolno obrażać ludzi. Nawet zwierząt też nie powinno.

  Kim są ludzie lubujący się w obrażaniu innych albo budujący swoją niby wielkość na poniżaniu innych? W słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów wystarczająco obelżywie ich opisujących.

 3. realista 30.12.2019 13:11

  cyt.:”Nie wolno obrażać ludzi”

  a można ich wysadzać?… .. .

 4. Maximov 30.12.2019 13:33

  Przemoc i zabijanie jest wpisane w naturę człowieka.
  Ot, taki naturalny mechanizm samoregulacji populacji ludzkiej… 😉

 5. MasaKalambura 30.12.2019 19:16

  Niech nie dziwi się ten, co doprowadza do afektów, że pod afektem ludzie potem działać będą.

  Nie popieram mordowania. Ale dziwić się nie będę. Raz sprowokowali już szaleńców. Czego spodziewają się kolejny raz? Że nagle szaleńcy znikną?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.