Będzie programował sam siebie

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 570

Dzisiejsza wiadomość prowadzi nas do Neuronowej Maszyny Turinga, komputera, który będzie łączył w sobie zwykłą pracę komputera z funkcjami uczenia się takimi jakie posiada ludzki mózg, co umożliwi samoprogramowanie się maszyny.

[…] Komputer jest obecnie rozwijany przez londyńską firmę Deep Mind Technologies zajmującą się sztuczną inteligencją. W tym roku firma ta została przejęta przez Google. Sieci neuronowe, które pozwolą komputerowi wymyślać programy w sytuacjach, których wcześniej nie napotkał, będą połową architektury komputera. Eksperci firmy mają nadzieję, że pozwoli to wyposażyć maszynę w ludzką zdolność tworzenia przy jednoczesnych możliwościach przeliczeniowych komputera, donosi “New Scientist”.

W dwóch różnych testach kazano NTM: 1) nauczyć się kopiować bloki binarnych danych i 2) nauczyć się zapamiętywać i sortować listy danych.

Wyniki porównano z bardziej podstawową wersją sieci neuronowej i stwierdzono, że komputer uczył się szybciej i wytwarza dłuższe bloki danych z mniejszą liczbą błędów. Dodatkowo, metody komputera okazały się być bardzo podobne do kodu, jaki wprowadziłby ludzki programista wydając komputerowi komendy dla wykonania takiego zadania.

Na podstawie: betabeat.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. MichalR 03.11.2014 11:55

    skynet wita

  2. jarchmiel 03.11.2014 18:10

    Zgadzam się z Tobą MichalR

  3. norbo 08.11.2014 21:13

    Gdyby tak ludzie nauczyli się “programować samych siebie”… to byłoby coś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.