Nowy Jork zakaże używania gazu w nowych budynkach

Opublikowano: 18.12.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1772

Radni miasta Nowy Jork przegłosowali propozycję mającą zakazać korzystania z gazu naturalnego w nowych budynkach mieszkalnych. Wkrótce nowe przepisy uniemożliwią korzystanie mieszkańcom z tego naturalnego, wydajnego, niedrogiego i czystego źródła energii.

https://www.youtube.com/watch?v=qtUSJ9s0Z5E

Jedynie podpis burmistrza, właśnie odchodzącego w niesławie Demokraty, Billa de Blasio, dzieli od wejścia w życie tej nowej ustawy. Prawo mogące obowiązywać od grudnia 2023 roku będzie dotyczyło wszystkich nowych budynków niższych niż 6 pięter (po polsku: parter + pięć pięter), a od 2027 roku – wszystkich wznoszonych budynków.

Maniacy ekologiczni, jak miejski dyrektor ds. klimatu Ben Furnas twierdzą, że poprzez te wymagania „jasno pokazujemy, że budynki nowej generacji będą budynkami elektrycznymi. (…) W ten sposób wysyłamy sygnał do świata, że jeśli możliwym jest zrobienie tego tutaj, to możliwe jest wszędzie”.

Serwis informacyjny „Yahoo” pochwalił inicjatywę nazywając ją „sprawiedliwością dla środowiska”. Dalej następuje typowe dla ekonazistów bełkot o „gazach cieplarnianych” i „ochronie planety”.

Źródło: Bibula.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. kufel10 18.12.2021 19:26

  Wystarczy klima/pompa ciepła do grzania i chłodzenia. Bez kilometrów rurek w podłodze, bez pomp i kotłowni. Bez spalania. Janusze i Borzeny – jak braknie prądu to gaz też się nie spala i woda w obiegu grzewczym nie krąży.

 2. MasaKalambura 18.12.2021 22:38

  Pompa ciepła pracuje najlepiej na niskich temperaturach, dlatego grzać najlepiej jest ogrzewaniem podłogowym. Jeśli chłodzić, to rurki w suficie trzeba rozmieścić. Pompa wraz z instalacją do opcji chłodzenia jest droższa. Kotłownia z miejscem na pompę też być musi, rozdzielacze i pompy do podgrzewania wody użytkowej także, dodatkowo zbiornik akumulacyjny, bo stracisz gwarancję na pompę ciepła, która do tanich nie należy.

 3. kufel10 18.12.2021 23:23

  @MasaKalambura
  Moja pompa ciepła zajmuje mniej niż 1m2: zbiornik cwu, nad nim wisi bufor, obok pompa, na jednej ścianie masz rozdzielacze. Ja to mam w takiej wnęce w garażu i tam jest mały warsztat. Bufora być nie musi, to zależy od wielu czynników, ale być powinien. Kosztuje 1500zł + montaż. Taką pompę zmieścisz byle gdzie, nawet w głębszej szafie. Natomiast biurowce ogrzewamy ogrzewaniem powietrznym, czyli klimatyzator jest pompą ciepła, żadnych rurek.

 4. MasaKalambura 19.12.2021 00:19

  Wszystko się zgadza.

 5. kufel10 19.12.2021 03:20

  @ MasaKalambura
  A Kolega branżysta? 😉

 6. MasaKalambura 19.12.2021 09:00

  poniekąd 😉

 7. Admin WM 19.12.2021 09:13

  W sprawie gazu nie chodzi tylko o ogrzewanie budynków (przecież robi to miejska sieć CO), ale również o piece gazowe do podgrzewania wody i gotowania posiłków. Można oczywiście prądem grzać wodę i na prądzie gotować obiad, ale wszystko zależy od tego, co się bardziej opłaca. Ceny gazu rosną sztucznie bardziej od cen prądu pewnie, żeby gaz przestał się kalkulować.

  Pompy ciepła wciąż są bardzo drogie. O wiele mniej ekonomiczne od zwykłego kominka opalanego drewnem. Dlatego władze walczą z kominkami. W przypadku domków jednorodzinnych najlepiej mieć alternatywne źródło ogrzewania na wypadek gdyby wyłączyli prąd albo zepsuła się pompa ciepła. Np. pompę powietrze-powietrze + kominek z płaszczem wodnym.

 8. MasaKalambura 19.12.2021 15:16

  z tego co słyszałem od przyszłego roku kominki miały zostać zakazane, więc takie alternatywne podgrzewacze wojenne radzę instalować nieoficjalnie w ukrytych wnękach nie na pokaz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.