Nowe zarzuty prokuratorskie dla Józefa Piniora

Opublikowano: 04.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1922

Jeszcze w lipcu 2018 roku Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu skierował do sądu w Warszawie akt oskarżenia w sprawie jednego z najbardziej znanych działaczy opozycji demokratycznej. Szło o zarzuty przestępstw o charakterze korupcyjnym. Teraz doszło pięć nowych.

Józef Pinior konsekwentnie nie przyznał się wówczas do stawianych zarzutów i można domniemywać, że i teraz zachowa się podobnie. Pinior i jego asystent zostali zatrzymani pod koniec 2016 roku, ale sąd w Poznaniu prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o areszt.

Obecnie prokuratura dosłała do sądu kolejny akt oskarżenia. Chodzi o pięć czynów przestępczych, które miał Józef Pinior popełnić w latach 2013-2015. Wśród nich jest podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych oraz o uzyskanie wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W swoich oświadczeniach majątkowych działacz miał jakoby nie wykazać przyjętych pożyczek w różnych wysokościach.

To kolejna odsłona prokuratorskich działań wobec przede wszystkim legendy „Solidarności” Józefa Piniora, nieprzejednanego przeciwnika obecnej władzy. Jego towarzysze z lat stanu wojennego ręczą za jego niewinność, jednak organy ścigania są zdeterminowane, by doprowadzić sprawę do sądu. Można domniemywać, że proces sądowy zostanie wykorzystany jako argument w przedwyborczej walce politycznej.

Autorstwo: MW
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 04.01.2019 11:18

    Niech lepiej się zajmą korupcją na milionową skalę gdzie Mateuszek Kłamczuszek za bezcen sprzedał fabrykę autobusów byłemu szefowi JP Morgan – wcześniej ten JP Morgan otrzymał od Mateuszka dofinansowanie… https://www.youtube.com/watch?v=v-bnbFOKhX8

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.