Nowe środki represyjne przeciw imigrantom

Opublikowano: 25.02.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 419

Szwedzka policja wykorzystuje coraz więcej środków w celu ścigania imigrantów nie posiadających dokumentów. Ponieważ zatrzymywanie kogokolwiek bez uzasadnionych podejrzeń nie jest legalne, policja wymyśliła powody do zatrzymań.

Operacja nosi nazwę Reva, czyli „Rättssäkert och effektivt verkställighetsarbete” (legalne i skuteczne realizowanie polityki). Celem operacji jest znajdywanie nielegalnych imigrantów i ich deportacja.

Wśród działań podejmowanych w ramach Reva, były m.in. naloty na handlarzy ulicznych na placu Möllevångstorget w Malmö pod pozorem kontroli podatkowej, zatrzymywanie rowerzystów za rzekome wykroczenia przeciw kodeksowi drogowemu. Prawdziwym powodem jest jednak legitymowanie osób na ulicy.

W prasie pojawiały się doniesienia o wtargnięciu policji na wesela, z użyciem gazu pieprzowego, aresztowaniach nastolatków odbywających leczenie psychiatryczne związane ze strachem przed deportacją.

Reva jest uznawana za sukces, gdyż pozwoliła zwiększyć liczbę deportacji o 25%. Projekt jest wspierany przez Unię Europejską, w ramach programu „Solidarność i zarządzanie migracją” funduszu European Return Fund, na który przeznaczono łączny budżet 676 milionów euro.

Opracowanie: Yak
Na podstawie: libcom.org
Źródło: CIA

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. religiatoPCPdlaludu 25.02.2013 10:59

  Poważnie reva? Po norwesku to znaczy d@pa.

 2. poprostujakub 25.02.2013 11:15

  Chyba poczuli wzrost przestępczości…. 😉

 3. Luk 25.02.2013 11:25

  W Szwecji mają poważny problem z imigrantami z krajów muzułmańskich, którzy nie integrują się ze społeczeństwem i mają gdzieś prawo kraju w którym przebywają.
  Trudno im się dziwić że zaczynając coś z tym robić. To w jakich metod używają to już inna bajka.

 4. kudlaty72 25.02.2013 14:53

  @xxx31 chyba żydzi,jak ustanowią NWO

 5. Jedr02 25.02.2013 16:32

  Breivik nie zabijał żadnych nielegalnych imigrantów. Tylko młodzież lewicową, nikogo istotnego z perspektywy działania systemu. Mordowanie dzieciaków, nawet głupich nie jest niczym chwalebnym.
  A tak, to przecież wcale jakoś strasznie tych ludzi nie gnębią. W gruncie rzeczy łamią oni prawo będąc nielegalnymi emigrantami i mogli pomyśleć wcześniej że jak będą łamać prawo to może ich państwo za to ukarać. Szwedzi sobie wypracowali dobrobyt to czemu teraz mają się nim dzielić z ludźmi którzy nawet ich zasad nie chcą przyjmować…

 6. kudlaty72 25.02.2013 16:53

  Breivik to proizraelski islamofob, mason, zwolennik pedałowania oraz liberalizmu gospodarczego, fan Angielskiej Ligi Obrony (EDL), której odpowiedniczkę chciał utworzyć w Norwegii, oraz podobnych populistycznych i fanatycznie prosyjonistycznych ruchów i polityków (Geert Wilders) w Europie, nienawidzący z jednakową siłą socjalistów, jak i „etnonacjonalistów”, czyli osób uznających narodowość/pochodzenie za fundament przynależności do danego narodu. W swoich wypowiedziach wielokrotnie atakował autentycznie nacjonalistyczne partie tj. Brytyjska Partia Narodowa, Front Narodowy etc.Kawał syjonistycznego chu… psychopaty i tyle.

 7. religiatoPCPdlaludu 25.02.2013 16:56

  Breivik to po prostu świr. Jakby chciał prowokacji to przebrałby się za Araba, postrzelał i uciekł. Normalnie psychol i nic więcej.

 8. Hassasin 26.02.2013 07:34

  A w Polsce mogłaby powstać partie na wzór węgierskiego Jobbiku . Pierwsza ustawa : niech każdy poseł poda jakie jest narodowości…..oj by się działo …w knesejmie a potem na ulicach 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.