Nowe środki represyjne przeciw imigrantom

Opublikowano: 25.02.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Szwedzka policja wykorzystuje coraz więcej środków w celu ścigania imigrantów nie posiadających dokumentów. Ponieważ zatrzymywanie kogokolwiek bez uzasadnionych podejrzeń nie jest legalne, policja wymyśliła powody do zatrzymań.

Operacja nosi nazwę Reva, czyli „Rättssäkert och effektivt verkställighetsarbete” (legalne i skuteczne realizowanie polityki). Celem operacji jest znajdywanie nielegalnych imigrantów i ich deportacja.

Wśród działań podejmowanych w ramach Reva, były m.in. naloty na handlarzy ulicznych na placu Möllevångstorget w Malmö pod pozorem kontroli podatkowej, zatrzymywanie rowerzystów za rzekome wykroczenia przeciw kodeksowi drogowemu. Prawdziwym powodem jest jednak legitymowanie osób na ulicy.

W prasie pojawiały się doniesienia o wtargnięciu policji na wesela, z użyciem gazu pieprzowego, aresztowaniach nastolatków odbywających leczenie psychiatryczne związane ze strachem przed deportacją.

Reva jest uznawana za sukces, gdyż pozwoliła zwiększyć liczbę deportacji o 25%. Projekt jest wspierany przez Unię Europejską, w ramach programu „Solidarność i zarządzanie migracją” funduszu European Return Fund, na który przeznaczono łączny budżet 676 milionów euro.

Opracowanie: Yak
Na podstawie: libcom.org
Źródło: CIA

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
religiatoPCPdlaludu
Użytkownik
religiatoPCPdlaludu

Poważnie reva? Po norwesku to znaczy d@pa.

poprostujakub
Użytkownik
poprostujakub

Chyba poczuli wzrost przestępczości…. ;)

Luk
Użytkownik
Luk

W Szwecji mają poważny problem z imigrantami z krajów muzułmańskich, którzy nie integrują się ze społeczeństwem i mają gdzieś prawo kraju w którym przebywają.
Trudno im się dziwić że zaczynając coś z tym robić. To w jakich metod używają to już inna bajka.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@xxx31 chyba żydzi,jak ustanowią NWO

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Breivik nie zabijał żadnych nielegalnych imigrantów. Tylko młodzież lewicową, nikogo istotnego z perspektywy działania systemu. Mordowanie dzieciaków, nawet głupich nie jest niczym chwalebnym.
A tak, to przecież wcale jakoś strasznie tych ludzi nie gnębią. W gruncie rzeczy łamią oni prawo będąc nielegalnymi emigrantami i mogli pomyśleć wcześniej że jak będą łamać prawo to może ich państwo za to ukarać. Szwedzi sobie wypracowali dobrobyt to czemu teraz mają się nim dzielić z ludźmi którzy nawet ich zasad nie chcą przyjmować…

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Breivik to proizraelski islamofob, mason, zwolennik pedałowania oraz liberalizmu gospodarczego, fan Angielskiej Ligi Obrony (EDL), której odpowiedniczkę chciał utworzyć w Norwegii, oraz podobnych populistycznych i fanatycznie prosyjonistycznych ruchów i polityków (Geert Wilders) w Europie, nienawidzący z jednakową siłą socjalistów, jak i „etnonacjonalistów”, czyli osób uznających narodowość/pochodzenie za fundament przynależności do danego narodu. W swoich wypowiedziach wielokrotnie atakował autentycznie nacjonalistyczne partie tj. Brytyjska Partia Narodowa, Front Narodowy etc.Kawał syjonistycznego chu… psychopaty i tyle.

religiatoPCPdlaludu
Użytkownik
religiatoPCPdlaludu

Breivik to po prostu świr. Jakby chciał prowokacji to przebrałby się za Araba, postrzelał i uciekł. Normalnie psychol i nic więcej.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A w Polsce mogłaby powstać partie na wzór węgierskiego Jobbiku . Pierwsza ustawa : niech każdy poseł poda jakie jest narodowości…..oj by się działo …w knesejmie a potem na ulicach ;)