Nowe siły policyjne UE z nieograniczoną władzą

Opublikowano: 19.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Eurogendfor, czyli tzw. Europejskie Siły Żandarmerii to inicjatywa, która obejmuje na chwilę obecną sześć krajów UE. Do projektu przystąpiły: Francja, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Włochy oraz Rumunia. Celem organizacji ma być “wzmocnienie zdolności zarządzania przyszłymi kryzysami międzynarodowymi oraz zintegrowane podejście do prowadzenia misji policyjnych w kilku państwach”. Czy kraje UE czegoś się obawiają?

Rozmowy o inicjatywie Eurogendfor rozpoczęły się jeszcze dziesięć lat temu, w 2003 roku podczas nieformalnego spotkania ministrów obrony, które odbyło się w Rzymie. Oficjalna deklaracja przez pierwszą piątkę zaangażowanych krajów została podpisana dwa lata później – 20 lipca 2006 roku. Tego dnia swoją faktyczną działalność rozpoczęły Europejskie Siły Żandarmerii.

“Chrzest bojowy” miał miejsce następnego roku (2007), kiedy Eurogendfor przeprowadził swoją pierwszą misję udzielając wsparcia w operacji UE o nazwie “Alteha” w Bośni-Hercegowinie. Kolejnym krokiem było wsparcie interwencji w Afganistanie oraz pomoc ONZ na Haiti (zniszczonym przez trzęsienie ziemi w 2010 roku).

Główną cechą tej zbrojnej organizacji jest jej bardzo duża elastyczność. Eurogendfor ma interweniować szybko, a działać może zarówno z innymi oddziałami jak i całkowicie autonomiczne. Może reagować w “każdej chwili konfliktu celem przywrócenia istniejącego wcześniej porządku obok lub w zastępstwie lokalnej policji”.

Na chwilę obecną kontyngent jest mały, może liczyć maksymalnie do 2500 policjantów, jednak jest w stanie zjawić się w ciągu trzydziestu dni w dowolnym zakątku świata. Wśród cech, które czynią dla wielu Eurogendfor znienawidzoną formacją, jest w pewnym sensie jej “nieograniczoność”. Powodowane jest to faktem, iż policjanci tej formacji nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje działania w państwie przyjmującym (!).

Czy UE powinna tworzyć tego rodzaju struktury? I czy obawia się może jakiegoś zagrożenia?

Autor: Victor Orwellsky
Na podstawie: stratrisks.com, www.realistnews.net, whatreallyhappened.com
Źródło: Kod Władzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Outlaw
Użytkownik
Outlaw

Czyżby to forma policji powołanej przez IV Rzesze?
Przeraża systematyczność i konsekwencja we wdrażaniu NWO. UE ma jak widać powód żeby po inwigilacji przeprowadzonej przez USA i Israel, wprowadzić do działania swój Geheime Staatspolizei. To już było – ale nie w takiej skali. Jeśli rozleje się taka organizacja na pozostałe państwa UE, policje poszczególnych krajów nie będą już potrzebne, albo zostaną wcielone w struktury jako “stójkowi”.
Poza tym co oznacza: “jest w pewnym sensie jej „nieograniczoność”. Powodowane jest to faktem, iż policjanci tej formacji nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje działania w państwie przyjmującym” ?!?!? Jak to nie będą odpowiadać?
Czyli co: mogą zabić, ups… eliminować potencjalne zagrożenie bez kontroli władz państwa w którym prowadzą działania? A moze ten Eurogendfor to jakies kolejne państwo?

agama
Użytkownik

euroSS

Tom
Użytkownik
Tom

Z tego co czytałem w innym artykule, każdy funkcjonariusz Eurogendforu ma mieć immunitet dyplomatyczny, czyli nawet, jakby kogoś zabił, to nie jest zatrzymywany, tylko do odpowiednich osób może iść prośba o cofnięcie immunitetu i tyle. Jak nie cofną, to nie zostanie skazany za morderstwo. Jak się zdarzą im jakieś poważna “wpadki”, np. zamorduje kogoś i zostanie to nagrane, a on rozpoznany i stanie się to hitem internetu, to takiego jednego mogą wydać, ale generalnie będą bezkarni

zbig45
Użytkownik
zbig45

zero odpowiedzialności? ciekawie brzmi. więc mogą wejść do każdego z nas, pozbawić go wolności, przy okazji zniszczyć dorobek życia? wobec tego kosy na sztorc, też zastrzegam sobie prawo do zabijania w mojej obronie i obronie majątku bez ponoszenia odpowiedzialności za to!

corone7
Użytkownik
corone7

Przykład tworzenia bezkarnego ZOMO z nieograniczoną władzą w XXI wieku .

manriusz
Użytkownik
manriusz

Niech zbudują jeszcze obozy , może już są ?, do przetrzymywania “niewygodnych” bez wyroku i bezterminowo.Czym się będzie różnić UE od państwa totalitarnego? W dzisiejszych czasach jak widać, demokracja to puste słowo którym sobie gębę wyciera każdy pseudo polityk.Możesz mówić i pisać co chcesz jeśli … jest to zgodne z polityką obowiązującą w danej chwili.
Swoją drogą to UE ma mnóstwo pieniędzy.Darmozjady!!!

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Tom. Immunitet nie chroni przed śmiercią .

dartan
Użytkownik
dartan

nowe zajęcia dla logistykow :D

W.W.
Użytkownik
W.W.

“manriusz 19.06.2013 14:01

Niech zbudują jeszcze obozy , może już są ?, do przetrzymywania „niewygodnych” bez wyroku i bezterminowo.Czym się będzie różnić UE od państwa totalitarnego?”

Naprawdę nie słyszałeś o Guantanamo?
Czy może uważasz, że Euro Geheime Staatspolizei to lokalna inicjatywa?

A czego się boją – tych co jeszcze samodzielnie myślą.

WW

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

moj kuzyn wyjechałna misje własnie zwiazana z działaniami tej formacji ( polska policja) :) jak był na przepustce spytałem sie czy to prawda ze moga bic ludzi na ulicach w mundurach danego kraju i spytałem jaka tak naprawde maja odpowiedzialnosc – nic nie odpowiedział ( był zmieszany)- odpwiedziła tylko ze jak wybuchna protesty gdziekolwiek w europie to lepiej dla polityków zeby niemiec bił polaka , a polak na niemieckiej ziemi bił niemca bo sie nic do obcego narodu nie czuje :(

manriusz
Użytkownik
manriusz

W.W.
Pisząc o obozach miałem na myśli “europejskie obozy”.Nie jeden ale kilkanaście lub kilkadziesiąt gdzie trzyma się nie tak zwanych przez “władzę” terrorystów ale zwykłych ludzi których poglądy mocno kolidują z obecną linią.