Nowe propozycje ukrócenia handlu narzędziami tortur

Opublikowano: 04.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1147

ONZ uczyniła znaczący krok w kierunku położenia kresu haniebnemu handlowi narzędziami tortur: grupa ekspertów opublikowała raport, który może utorować drogę do międzynarodowego traktatu zakazującego obrotu towarami służącymi do zadawania tortur.

Amnesty International wraz ze swoimi partnerami z Omega Research Foundation oraz International Human Rights Clinic at Harvard Law School (IHRC) wzywa do wprowadzenia całkowitego zakazu obrotu towarami, których jedynym praktycznym celem jest torturowanie. Organizacje z zadowoleniem przyjęły propozycję grupy ekspertów, by Zgromadzenie Ogólne ONZ rozpoczęło negocjacje nad traktatem ustanawiającym globalne standardy w tym zakresie.

Obecnie, na poziomie globalnym, nie ma żadnej kontroli z punktu widzenia praw człowieka nad handlem towarami używanymi do torturowania. Raport grupy ekspertów jest ważnym krokiem w kierunku ograniczenia handlu, który pozwala firmom czerpać zyski z niewyobrażalnego bólu i cierpienia.

„Tortury i inne formy znęcania się zostały zakazane na mocy prawa międzynarodowego już kilkadziesiąt lat temu, a mimo to nadal nie ma globalnej regulacji handlu towarami wykorzystywanymi do zadawania tortur. Ten raport jest kamieniem milowym w pracy ONZ na rzecz naprawienia tego fundamentalnego zaniedbania” – powiedziała Agnès Callamard, sekretarz generalna Amnesty International.

Źródło: Amnesty.org


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.