Nowe prawo ws. małżeństw w Arabii Saudyjskiej

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1085

Władze Arabii Saudyjskiej, po wielu latach dyskusji, zakazały wczesnych małżeństw, wprowadzając dolną granicę wiekową na poziomie 18 lat – poinformowała saudyjska gazeta „Saudi Gazette”.

Jeśli osoba przed ukończeniem 18 roku życia będzie chciała zawrzeć związek małżeński, specjalny sąd będzie musiał wyrazić na to zgodę. Teraz to sąd zdecyduje, czy wczesne małżeństwo wpłynie negatywnie na młodego nowożeńca i jego przyszłość.

Przyjęcie nowej ustawy nastąpiło po wejściu w życie w styczniu tego roku zakazu zawierania małżeństw przez młodzież w wieku poniżej 15 lat. Wcześniej w Arabii Saudyjskiej prawo nie określało minimalnego wieku do zawarcia małżeństwa, dlatego kwestia wychodzenia za mąż dziewczynek stała się bardzo aktualna. W 2017 roku kilku przedstawicieli saudyjskiego parlamentu wysłało list do Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym domagało się wprowadzenia zakazu zawierania małżeństw przez dziewczynki poniżej 15 roku życia.

Według Światowego Forum Ekonomicznego 117 państw pozwala na to, aby dzieci zawierały małżeństwa w określonych okolicznościach lub nie określiły ustawowo dolnej granicy wiekowej. UNICEF alarmuje, że na całym świecie codziennie wychodzi za mąż 39 000 dzieci.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ZIWK 27.12.2019 22:10

    Krok w dobrym kierunku – można mieć nadzieję, że nie będzie to prawo martwe, albo prawo wielkich miast (nie dotyczące konserwatywnej prowincji)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.