Nowe oprogramowanie umożliwia zmianę słów w filmach

Opublikowano: 15.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 422

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda robią co w ich mocy, by stworzyć nieunikniony dystopijny koszmar.

Według gazety „Observer” pracownicy Instytutu Informatyki im. Maxa Plancka, Uniwersytetu Princeton i Adobe Research opracowali oprogramowanie, które umożliwia edycję i zmianę tego co ludzie mówią w filmach, dzięki czemu każdy może edytować kogokolwiek, aby mówił cokolwiek.

Oprogramowanie wykorzystuje uczenie maszynowe i trójwymiarowe modele twarzy by generować nowy materiał filmowy, który pozwala użytkownikowi zmieniać, edytować i usuwać słowa, które wychodzą z ust danej osoby po prostu wpisując nowy tekst. Co więcej, wprowadzane zmiany są płynne pod względem wideo i audio.

Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 15.06.2019 12:09

    No to mamy już technologię dynamicznej zamiany twarzy w wideo oraz słów które wypowiada. Co znaczy że można tworzyć nieskończone sobowtóry wpływowych postaci, które powiedzą co zechcemy. Ewentualnie można zmieniać słowa prawdziwych postaci.
    Nastała nowa epoka propagandy i szerzenia dezinformacji. Gdzie żaden materiał nie jest wiarygodny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.