Nowe oprogramowanie umożliwia zmianę słów w filmach

Opublikowano: 15.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń wpisu: 622

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda robią co w ich mocy, by stworzyć nieunikniony dystopijny koszmar.

Według gazety „Observer” pracownicy Instytutu Informatyki im. Maxa Plancka, Uniwersytetu Princeton i Adobe Research opracowali oprogramowanie, które umożliwia edycję i zmianę tego co ludzie mówią w filmach, dzięki czemu każdy może edytować kogokolwiek, aby mówił cokolwiek.

Oprogramowanie wykorzystuje uczenie maszynowe i trójwymiarowe modele twarzy by generować nowy materiał filmowy, który pozwala użytkownikowi zmieniać, edytować i usuwać słowa, które wychodzą z ust danej osoby po prostu wpisując nowy tekst. Co więcej, wprowadzane zmiany są płynne pod względem wideo i audio.

Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

Print Friendly, PDF & Email

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Pada domino szczepiennych fałszerstw!

Przenoszą ekspresję twarzy z jednej osoby na drugą

Muzeum odkryło, że połowa eksponatów to… podróbki!1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi

No to mamy już technologię dynamicznej zamiany twarzy w wideo oraz słów które wypowiada. Co znaczy że można tworzyć nieskończone sobowtóry wpływowych postaci, które powiedzą co zechcemy. Ewentualnie można zmieniać słowa prawdziwych postaci.
Nastała nowa epoka propagandy i szerzenia dezinformacji. Gdzie żaden materiał nie jest wiarygodny.

pl Polski
X