Nowe ognisko Covid-19 wśród zaszczepionych

Opublikowano: 10.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1905

Nowe ognisko epidemiczne COVID-19 zostało ogłoszone w Cottonwoods Care Center w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie personel i mieszkańcy otrzymali już szczepionki, poinformowała w poniedziałek dr Bonnie Henry główny lekarz prowincji.

Dr Henry powiedziała, że szczepienia nie oznaczają zatrzymania transmisji i że należy zachować środki ostrożności dla seniorów i domów opieki. „Możemy mieć do czynienia ze społeczną transmisją nawet wtedy, gdy ludzie są w pełni zaszczepieni” — tłumaczyła wskazując jednak, że „choroba wydaje się być łagodniejsza i nie przenosić tak bardzo, ma mniej gwałtowny przebieg”.

Dwóch pracowników i 10 rezydentów uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 w ośrodku opieki długoterminowej Cottonwoods w Kelowna. Henry poinformowała, że niektóre przypadki dotyczyły osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki. „To przypomina nam, że chociaż jesteśmy przekonani, iż szczepionka jest bardzo skuteczna i zapobiega ciężkim chorobom oraz śmierci, niekoniecznie oznacza to, że wszystkie zakażenia zostaną zatrzymane”.

Henry dodała, że do końca miesiąca prowincja wyda nowe zalecenia, które pozwolą na częstsze wizyty w ośrodkach opieki długoterminowej. Centra telefoniczne w Kolumbii Brytyjskiej od poniedziałku przyjmują rezerwacje terminów szczepień przeciwko COVID-19 dla najstarszych mieszkańców prowincji. Do tej pory w prowincji podano 333 327 dawek szczepionek COVID-19

Podczas konferencji prasowej Henry zasygnalizowała również złagodzenie niektórych ograniczeń prowincji, które mogą nastąpić w nadchodzących tygodniach, szczególnie w odniesieniu do przepisów dotyczących sportu i ceremonii religijnych. Dodała, że zdolność przenoszenia wirusa prawdopodobnie zniknie wraz z nadejściem wiosny i lata, ale środki ostrożności, takie jak dystansowanie się, spotkania na zewnątrz i noszenie masek, pozostaną w mocy, nawet jeśli inne ograniczenia będą stopniowo łagodzone.

Premier Justin Trudeau ogłosił tymczasem 11 marca „narodowym dniem obchodów” pandemii COVID-19. Dzień ten ma na celu upamiętnienie ponad 22 000 osób w Kanadzie, które zmarły z wirusem, oraz „uznanie wszystkich innych zmian, jakie zaszły w naszym życiu w ciągu ostatniego roku”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 10.03.2021 10:24

    „Możemy mieć do czynienia ze społeczną transmisją nawet wtedy, gdy ludzie są w pełni zaszczepieni”

    Czyli przyznała, że szczepionki nie działają.

  2. BANDZIORkaq 10.03.2021 17:01

    Wierzę w maseczki z filtrami, szczepienia powszechne ,cały stek bzdur i absurdów najwybitniejszych od początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Covid…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.