Nowe dowody na pojawienie się życia na Ziemi z kosmosu

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1411

Międzynarodowy zespół naukowców kierowany przez naukowców z Uniwersytetu Tohoku znalazł nowe dowody na pochodzenie życia na Ziemi z kosmosu. Czy to ostatecznie potwierdzi teorię panspermii?

W trakcie prac eksperci przeanalizowali próbki pyłu uzyskane przez japońską sondę Hayabusa-2 z asteroidy Ryugu. Urządzenie zostało uruchomione w 2014 roku i powróciło na planetę w 2020 roku. W obiekcie oddalonym o 300 milionów kilometrów od Ziemi znaleziono płynną kroplę wody.

We wcześniejszych badaniach udało się już udowodnić obecność aminokwasów i soli w asteroidach. Z tego możemy wywnioskować, że duże asteroidy mogą sprowadzić te substancje, podobnie jak wodę, podczas zderzenia z Ziemią.

W marcu 2022 roku statek kosmiczny Hayabusa-2 dostarczył na Ziemię próbki gleby z asteroidy Ryugu, w której utrwalono aminokwasy – związki organiczne występujące we wszystkich białkach i stanowiące podstawę wszelkiego życia na naszej planecie.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 13.10.2022 18:14

    Materia okrążająca Słońce zapewne jest starsza od samego Słońca i cały ten kosmiczny “gruz” być może pochodzi z pradawnych planet i materii okrążającej inne, starsze gwiazdy, na których to planetach istniało życie, którego prymitywne formy mogą być bardzo rozpowszechnione we wszechświecie.

  2. woma123 14.10.2022 23:40

    HI

    Słońce jest gwiazdą drugiej generacji. Oznacza to że powstało z materii rozproszonej po wybuchu supernowej (supernowych) pierwszej generacji (czyli powstałej z materii pierwotnej). Materia tworząca Słońce zawiera zatem wszystko to co pozostało po wcześniejszych gwiazdach. Samo Słońce oczywiście całkowicie zniszczyło po “zapłonie” wszelkie wcześniej powstałe związki chemiczne. Jednak to co utworzyło Układ Słoneczny (czyli materia z obłoków które nie weszły w skład Słońca) może zawierać zapewne związki powstałe pierwotnie.

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.