Nowe centra dowodzenia NATO w Europie Wschodniej

Opublikowano: 05.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w czwartek otworzyli w Wilnie punkt dowodzenia Sojuszu.

„Dzisiaj na Litwie i jeszcze w pięciu innych krajach w regionie oficjalnie otwarto centra dowodzenia, które wysyłają wyraźny sygnał o naszej gotowości do reagowania i odparcia dowolnego zagrożenia” — cytuje portal internetowy Delfi słowa Grybauskaite, które powiedziała podczas ceremonii otwarcia.

Otwarcia centrów dowodzenia NATO w czwartek odbyły się także w Polsce, Rumunii, Łotwie, Estonii i Bułgarii.

W każdym sztabie będzie pracować około czterdziestu oficerów. Te elementy kierującej struktury NATO zostały stworzone w celu poprawy przygotowania do przyjęcia sił NATO i koordynacji międzynarodowych ćwiczeń.

Oficjalne punkty dowodzenia NATO zostały aktywowane we wtorek 1 września. Osiągną one pełną gotowość operacyjną do nadchodzącego w przyszłym roku w Warszawie szczytu Sojuszu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o