Nowa wtyczka zmieniająca playery z „YouTube”

Opublikowano: 02.10.2022 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3565

Powstała na moje zlecenie wtyczka dla playerów filmów z „YouTube”, która zastąpiła starą wtyczkę zasłaniającą bannery. Działa w taki sposób, że wklejki z „YouTube” automatycznie zamieniają się we wklejki z jednej ze stron z zainstalowanymi skryptami „Invidious” (tworzą alternatywny wygląd „YouTube” bez reklam). Poniżej przykładowy player demonstrujący działanie wtyczki.

Playery wideo mogą trochę dłużej się wczytywać, ale za to rozwiązany został problem z reklamami, bannerami i mnóstwem linków do „YouTube” przy zachowaniu funkcjonalności. Na dodatek klikając prawym klawiszem myszki na film, można go pobrać w formacie mp4 (trzeba tylko dopisać do nazwy pliku końcówkę .mp4).

Zaletą wtyczki jest, że jeśli serwer wybranej instalacji „Invidious” przestanie działać, będzie można bardzo łatwo przywrócić hurtowo wszystkie playery do działania podmieniając we wtyczce adres www.

Wtyczka kosztowała 100 zł i została sfinansowana z funduszu rezerwowego (przewidzianego m.in. na drobne wydatki).

Przy okazji zachęcam też do wspierania podstawowej działalności „Wolnych Mediów”. W chwili blokady naszego portalu przez ABW mieliśmy prawie 2-miesięczne wyprzedzenie w zbiórkach. Z powodu cenzury spadła odwiedzalność naszego portalu o połowę i tym samym zmniejszyła się liczba darczyńców, którzy wykruszyli się. Po odblokowaniu portalu sytuacja nie poprawiła się, portal odwiedza wciąż o 2000-4000 użytkowników dziennie mniej, a wyprzedzenie zbiórki skurczyło się do kilku dni, co wywołuje niepokój. W ubiegłym tygodniu pojawił się nawet na chwilę przy zbiórkach mały wykrzyknik sygnalizujący problem. Strach pomyśleć co by było, gdyby blokada ABW trwała dłużej!

Zachęcam również do wyrażania opinii w komentarzach na temat nowej wtyczki wideo.

Uwaga! Jeśli masz Linuxa i używasz do surfowania w sieci Opery, playery mogą nie działać z powodu braku kodeka wideo H.264 (to wina Opery a nie systemu operacyjnego). Rozwiązanie tego problemu znajdziesz TUTAJ.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net

12

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szurnięty Mędrzec 02.10.2022 08:33

  Chętnie to dorzuciłbym się do reklamy portalu WM, gdyby pan przeprowadzał takie zbiórki. Miłego dnia i smacznej kawusi

 2. Admin WM 02.10.2022 10:22

  Nie mam pomysłu na akcję reklamową, która musiałaby rokować nadzieje na sukces. Ale jeśli ktoś ma pomysł – może go zgłosić.

 3. Szurnięty Mędrzec 02.10.2022 12:30

  Boże, wynajęcie okienka w jakimś czasopiśmie lub na stronie np demotywatory. Ostatnio się zorientowałem, że bieżące informacje czerpię głównie z memów XD, mimo to orięntuję się co się dzieje na świecie. Może by tak zareklamowanie się w środowiskach memiarzy hmm?

  Dobrym pomysłem jest też pozwanie doatawców internetowych za nielegalne blokowanie portalu WM. Ja się osobiście czuję pokrzywdzony przez mojego dostawcę T-mobile, ponieważ od tej inby z próbą przejecia portalu poprzez szantaż wstrzymania dotacji o kwocie 700 zł, wpłacam co miesiac 20 zł na portal. Będę się domagał od T-mobile 20 tysięcy złotych za każdą dobę blokowania portalu. Mam wiedzę i kontakty do ludzi, którzy pomogą wyegzekwować sprawiedliwość a wystarczy, że o wyniku rozprawy orzeknie powołana ława przysięgłych i mam pewnośc, że orzekną na moją korzyść. Po więcej szczególów proszę zainteresować się stroną alamach wolnego człowieka oraz poczytać o prawie morza, mnie palec od pisania zaczyna boleć i jestem głodny 🙁

 4. Admin WM 02.10.2022 20:29

  Myślałem w czasach blokady portalu o wykupieniu reklamy w jakiejś gazecie, ale ogólnopolskie są bardzo drogie (małe, prawie niewidoczne reklamy, kosztują tysiące złotych, o większych nie wspominam). Lokalnych nie sprawdzałem.

  Kiedyś zastanawiałem się nad wynajęciem bannera ulicznego w jakimś mieście, ale również jest to bardzo drogie rozwiązanie idące w dziesiątki tysięcy złotych kosztów.

  Reklama w internecie wydaje się najtańsza, ale łatwo wtopić pieniądze z powodu adblokerów. Musiałoby to być coś na naszą kieszeń, a zarazem z gwarancją wyświetlania. Zgodnie z Twoją sugestią – wysłałem zapytanie o reklamę w „Demotywatorach”.

 5. Admin WM 13.10.2022 08:01

  Zmieniłem we wtyczce adres instalacji Invodious – choć nie było w niej tytułów wideo, bywało, że czasami uruchamiały się automatycznie playery. Na dodatek instalacja ta uniemożliwiała zapisywanie na komputerze filmów w mp4 prawym klawiszem myszki. Dlatego tytuły/linki powróciły. Zleciłem modyfikację wtyczki, aby sama wyłączała napisy z tytułem wideo bez względu na instalację z jakiej korzysta, oraz by filmy wgrywały się domyślnie w jakości 360p lub 480 p, wtedy będą szybciej się uruchamiać (a jak ktoś będzie chciał lepszej rozdzielczości, to sobie ręcznie włączy).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.