Nowa wojna domowa na francuskim terytorium u brzegów Australii

Opublikowano: 11.12.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1605

Na Nowej Kaledonii, francuskiej wyspie leżącej na wschód od Australii trwa właśnie konflikt na podłożu etnicznym. gdzie starcia etniczne są przeciwieństwem białych przeciw Kanakom.

Od kilku dni Nowa Kaledonia jest ofiarą bardzo poważnej przemocy, do tego stopnia, że niektórzy mówią o quasi-rasowej wojnie Na tym francuskim terytorium biali i Kanakowie walczą od kilku dni po sprzedaży fabryki niklu, co stało się pretekstem do buntu Kanaków

Biali, którzy stanowią połowę populacji wyspy kontrolują większą część gospodarki, Kanakowie i ich ruch socjalistyczny zaatakowali kilka białych, splądrowali sklepy i ustawili blokady drogowe. W odpowiedzi biali wyszli na ulice z bronią, by egzekwować prawo. W stolicy Nowej Kaledonii, mieście Nouméa doszło do strzelanin i starć między obiemu grupami, konflikt staje się coraz poważniejszy.

W latach siedemdziesiątych aż do dziewięćdziesiątych konflikt w Kaledonii konflikt narastał co raz bardziej, przekształcając go w niemal wojnę domową, w której zginęło ponad sto osób i zakończyła go dopiero interwencja sił specjalnych. Nie jest wykluczone, że przed nami nowy cykl przemocy.

Kanakowie są blisko związani przede wszystkim z marksistowską partią wspieraną przez Chiny, które dążą do referendum niepodległościowego, które ostatecznie podda wyspę wpływom Pekinu.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.