Nowa wersja wydarzeń z Trójkąta Bermudzkiego

Opublikowano: 06.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1488

Australijski badacz Shane Satterley zaproponował nową wersją zaginięcia pięciu samolotów nad Trójkątem Bermudzkim w 1945 roku – informuje „9 News”.

Do incydentu doszło 5 grudnia 1945 roku, kiedy pięć samolotów torpedowych amerykańskiej marynarki wojennej – Flight 19 – zaginęło podczas misji szkoleniowej. Eskadra pod dowództwem porucznika Charlesa Taylora wleciała do Trójkąta Bermudzkiego i zniknęła z ekranów radarów.

Satterley twierdzi, że tragedia nie była spowodowana zjawiskami paranormalnymi na tym terenie, ale niewłaściwymi działaniami załogi. Przede wszystkim po zapadnięciu zmroku i przy zmiennej pogodzie Taylor zaczął nawigować nie za pomocą instrumentów, ale według tego, co działo się za oknem. „Taylor wielokrotnie gubił się podczas lotu. Dwa razy musiał ratować się na Pacyfiku” – podkreślił badacz.

Jak dodał, większość członków załogi była stażystami, którzy nie wiedzieli jak obsługiwać tego typu maszyny w trudnych warunkach pogodowych. Satterley podkreślił, że amerykańskie wojsko znało przyczynę tragedii, ale matka Taylora powiedziała, że dopóki samolot nie zostanie znaleziony, nikt nie może winić jej syna za to, co się stało. W związku z tym wojsko zostało zmuszone do wskazania w raporcie, że „przyczyna jest nieznana”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o