Nowa skala inwigilacji w Izraelu

Opublikowano: 18.05.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2072

Ministerstwo Sprawiedliwości Izraela przystąpiło do opracowania projektu ustawy, która pozwoli państwu na zwiększenie liczby resortów mających prawo do podsłuchiwania rozmów telefonicznych i przeglądania poczty elektronicznej izraelskich obywateli i resortów – donosi gazeta “Haaretz”.

Celem tej reformy jest zalegalizowanie pozyskiwania informacji przez zainteresowane resorty i służby, które robią to również obecnie, z pominięciem aktów prawnych.

Projekt nowej ustawy wywołał ostre niezadowolenie wśród niektórych izraelskich instytucji, przede wszystkim organizacji ochrony praw człowieka.

Od 2007 roku w Izraelu obowiązuje odpowiednia ustawa na temat kontroli nad informacją, znana jako „Ustawa Wielkiego Brata”.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. shuang 18.05.2012 11:07

    To tam jeszcze ktoś nie podsłuchiwał?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.