Nowa petycja do Białego Domu ws. wolności słowa

Opublikowano: 30.08.2018 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

W Stanach Zjednoczonych opublikowano nową petycję skierowaną do Białego Domu, wzywającą prezydenta Trumpa do tego, żeby zażądał od Kongresu uchwalenia ustawy chroniącej wolność słowa w Internecie.

Pełna petycja, którą można podpisać tutaj, brzmi następująco: „Internet jest nowoczesnym miejscem publicznej dyskusji. To tam toczą się i wygrywane są kampanie polityczne, to tam tworzone i dystrybuowane jest dziennikarstwo, i tam rodzą się ruchy oddolne. Jednak wolny i otwarty internet stał się kontrolowaną, ocenzurowaną przestrzenią, zmonopolizowaną przez kilka nieodpowiadających przed nikim korporacji. Usuwając użytkowników z ich platform, korporacje mogą skutecznie usuwać z przestrzeni publicznej niepopularnych politycznie Amerykanów. Jest to sprzeczne z naszymi wartościami wolności słowa i wolności prasy. Prezydent powinien poprosić Kongres o uchwalenie ustawy zakazującej platformom społecznościowym usuwania użytkowników, którzy używają chronionej przez Pierwszą Poprawkę wolność słowa. Uprawnienia do blokowania zgodnych z prawem treści powinny znajdować się w rękach indywidualnych użytkowników, a nie Marka Zuckerberga czy Jacka Dorseya.”

Petycja została wystosowana po tym, jak w ostatnich tygodniach wielkie firmy technologiczne usunęły wiele konserwatywnych głosów lub odmówiono im usług, w tym Alexowi Jonesowi, który został w skoordynowany sposób ocenzurowany przez Apple, Facebook, You Tube, Spotify i inne platformy.

Od tego czasu Trump wielokrotnie pisał na “Twitterze”, aby zwrócić uwagę na cenzurę w mediach społecznościowych, w tym także dzisiaj, gdy oskarżył Google o faworyzowanie negatywnych artykułów o nim, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Na początku tego miesiąca Trump zwrócił także uwagę na ocenzurowanych w Internecie konserwatystów. “Zbyt wiele głosów jest niszczonych, niektóre dobre a niektóre złe, nie można pozwolić na to by to się działo” – napisał. “Kto dokonuje tych wyborów, ponieważ mogę już wam powiedzieć, że popełniono zbyt wiele błędów”. “Media społecznościowe całkowicie dyskryminują republikańskie/konserwatywne głosy. Mówiąc głośno i wyraźnie, administracja Trumpa na to nie pozwoli.”

Oprócz petycji napisanej z pomocą najlepszych prawników zajmujących się mediami, “Infowars” przygotowała serię zaleceń, które zostaną przesłane do administracji Trumpa, a które pomogą chronić wolność słowa w Internecie.

Sugestie obejmują pokierowanie Departamentem Sprawiedliwości, by wszczął dochodzenie w sprawie naruszania zasad Pierwszej Poprawki i Prawa Antymonopolowego przez główne platformy mediów społecznościowych. Trump mógłby również powołać komisję prezydencką złożoną z ekspertów ds. wolności słowa, która doradzałaby mu w przyszłych działaniach.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o