Nowa petycja do Białego Domu ws. wolności słowa

Opublikowano: 30.08.2018 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 695

W Stanach Zjednoczonych opublikowano nową petycję skierowaną do Białego Domu, wzywającą prezydenta Trumpa do tego, żeby zażądał od Kongresu uchwalenia ustawy chroniącej wolność słowa w Internecie.

Pełna petycja, którą można podpisać tutaj, brzmi następująco: „Internet jest nowoczesnym miejscem publicznej dyskusji. To tam toczą się i wygrywane są kampanie polityczne, to tam tworzone i dystrybuowane jest dziennikarstwo, i tam rodzą się ruchy oddolne. Jednak wolny i otwarty internet stał się kontrolowaną, ocenzurowaną przestrzenią, zmonopolizowaną przez kilka nieodpowiadających przed nikim korporacji. Usuwając użytkowników z ich platform, korporacje mogą skutecznie usuwać z przestrzeni publicznej niepopularnych politycznie Amerykanów. Jest to sprzeczne z naszymi wartościami wolności słowa i wolności prasy. Prezydent powinien poprosić Kongres o uchwalenie ustawy zakazującej platformom społecznościowym usuwania użytkowników, którzy używają chronionej przez Pierwszą Poprawkę wolność słowa. Uprawnienia do blokowania zgodnych z prawem treści powinny znajdować się w rękach indywidualnych użytkowników, a nie Marka Zuckerberga czy Jacka Dorseya.”

Petycja została wystosowana po tym, jak w ostatnich tygodniach wielkie firmy technologiczne usunęły wiele konserwatywnych głosów lub odmówiono im usług, w tym Alexowi Jonesowi, który został w skoordynowany sposób ocenzurowany przez Apple, Facebook, You Tube, Spotify i inne platformy.

Od tego czasu Trump wielokrotnie pisał na “Twitterze”, aby zwrócić uwagę na cenzurę w mediach społecznościowych, w tym także dzisiaj, gdy oskarżył Google o faworyzowanie negatywnych artykułów o nim, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Na początku tego miesiąca Trump zwrócił także uwagę na ocenzurowanych w Internecie konserwatystów. “Zbyt wiele głosów jest niszczonych, niektóre dobre a niektóre złe, nie można pozwolić na to by to się działo” – napisał. “Kto dokonuje tych wyborów, ponieważ mogę już wam powiedzieć, że popełniono zbyt wiele błędów”. “Media społecznościowe całkowicie dyskryminują republikańskie/konserwatywne głosy. Mówiąc głośno i wyraźnie, administracja Trumpa na to nie pozwoli.”

Oprócz petycji napisanej z pomocą najlepszych prawników zajmujących się mediami, “Infowars” przygotowała serię zaleceń, które zostaną przesłane do administracji Trumpa, a które pomogą chronić wolność słowa w Internecie.

Sugestie obejmują pokierowanie Departamentem Sprawiedliwości, by wszczął dochodzenie w sprawie naruszania zasad Pierwszej Poprawki i Prawa Antymonopolowego przez główne platformy mediów społecznościowych. Trump mógłby również powołać komisję prezydencką złożoną z ekspertów ds. wolności słowa, która doradzałaby mu w przyszłych działaniach.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.