Nowa japońska wyspa Niijima nadal rośnie

Opublikowano: 07.12.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że mniej więcej 1000 km od Tokio powstałą nowa wyspa wulkaniczna. Przez jakiś czas traktowano ją jako twór tymczasowy, ale wyspa wciąż rosłą, więc postanowiono dać jej nazwę. Oficjalnie nowa japońska wyspa nazywa się Niijima.

Specjaliści twierdzą, że nic nie wskazuje na to, aby wyspa miała utonąć, wręcz przeciwnie wciąż rośnie i jeśli tempo to nie zostanie zastopowane, to wkrótce połączy się z pobliską wyspą Nishino-shima.

Początek erupcji, która spowodowała powstanie nowego lądu to 20 listopada 2013. Już 21 listopada nowa wysepka miała 300×200 metrów szerokości i 150 metrowy krater. Do 2 grudnia wyspa urosła ponad dwukrotnie. Zdjęcia udostępnione przez japońską straż przybrzeżną wskazują na to, że prawie cały czas dochodzi tam do licznych erupcji, które nanoszą nowy materiał wulkaniczny stanowiący budulec dla tego lądu.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ