Nowa definicja niepłodności w Illinois

Opublikowano: 01.06.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1605

Prawodawcy stanu Illinois przyjęli ustawę, która na nowo definiuje niepłodność w odniesieniu do homoseksualistów i osób samotnych oraz nakłada obowiązek refundowania przez ubezpieczalnie zapłodnienia in vitro (IVF) i innych usług związanych z niepłodnością dla osób identyfikujących się według LGBT.

Ustawa Illinois 3709 zmienia stanowy kodeks ubezpieczeń, klasyfikując niepłodność jako „niezdolność osoby do reprodukcji jako pojedyncza osoba lub z partnerem bez interwencji medycznej” lub „w inny sposób na podstawie opinii lekarza”. Niepłodność jest obecnie definiowana w prawie stanu Illinois jako „niemożność poczęcia dziecka po roku niezabezpieczonego stosunku płciowego”.

Usługi, które muszą być pokryte przez ubezpieczycieli dla osób samotnych lub LGBT w ramach rachunku, obejmują „zapłodnienie in vitro, płukanie zarodka macicy, transfer zarodków, sztuczne zapłodnienie, transfer gamet do jajowodu, transfer zygoty do jajowodu i transfer jajowodu dolnego”.

Senat stanowy również zatwierdził ustawę.

Demokratyczna Republikanka Margaret Croke z Chicago, która sponsorowała ustawę, zasugerowała, że biologiczna definicja niepłodności w prawie stanu Illinois to „dyskryminacja osób, które chcą zostać rodzicami”.

Źródło oryginalne: LifeSite.news
Źródło polskie: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.