Norwegowie chcą podarować Finom szczyt góry Halti

Opublikowano: 28.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

Norweski rząd rozważa inicjatywę w sprawie przekazania Finlandii szczytu Halti, podaje portal Yle.fi.

Należy zauważyć, że premier Norwegii Erna Solberg analizuje pomysł „przeniesienia” Halti (lap. Háldičohkka, nor. Ráisduattarháldi) do Finlandii, ale nie określiła jeszcze dokładnie swojego stanowiska w tej sprawie. Premier potwierdziła jednak, że rząd otrzymał już formalny wniosek dotyczący ewentualnych zmian.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez mieszkańców norweskiej miejscowości Kåfjord. Według przedstawiciela gminy, oddanie szczytu byłoby wielkim darem Norwegów na stulecie niepodległości Finlandii.

Inicjatywa przeniesienia Halti promowana jest przez grupę działaczy na “Facebooku”. Co ciekawe, zmiany w obrębie 1365 metrowego wzgórza oznaczałyby przeniesienie granicy państwowej o 40 metrów. Na razie Halti to najwyższy punk w Finlandii o wysokości 1331 metrów, ale jego szczyt znajduje się na terytorium Norwegii.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Yle.fi
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. RobG56 28.07.2016 20:06

    Moglibyśmy i my coś dołożyć Finlandii, na tą okrągłą rocznicę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.