Norwegowie chcą kontroli na granicy ze Szwecją

Opublikowano: 05.02.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 459

Norweska partia Fremskrittspartiet w okręgu Akershus zgłosiła propozycję wprowadzenia kontroli granicznej na granicy ze Szwecją.

Miejscowa filia trzeciej pod względem wielkości norweskiej partii jest otwarcie wystraszona szwedzką polityką migracyjną i domaga się od parlamentu kontroli paszportów osób wjeżdżających.

Szwedzi i Norwegowie swobodnie przekraczali granicę od 1954 roku, gdy została zawarta unia paszportowa.

Ole Jacob Johansen, lider partii w okręgu Akershus, powiedział w wywiadzie dla gazety Glomdalen, że unia opiera się na wspólnej kulturze i języku stosunkowo jednorodnej ludności obu krajów.

Jeśli Szwecja będzie kontynuowała swoją politykę migracyjną i zbankrutuje, będzie to kolidowało z sytuacją w całej Skandynawii.

Szwecja przyjmuje najwięcej migrantów w całej Europie (proporcjonalnie do liczby ludności). Spośród 81 300 osób, które przybyły do Szwecji w 2014 roku, 77% otrzymało pozwolenie na pobyt. Norwegia przyznała pozwolenie na pobyt w kraju 49% spośród 10 056 ubiegających się o nie.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 05.02.2015 12:51

  spraszają Afrykę, będą mieli jak w Afryce

 2. pablitto 05.02.2015 13:02

  spraszają p0lactwo, będą mieli jak w Polsce ;p
  😉

  PS. jeszcze przed wejściem do Unii znajomy robił “na saksach” na północy Szwecji, i w tamtejszym markecie był napis w naszym rodzimym języku: “Polaku nie kradnij” – ostre, co, i bynajmniej to nie jest żart, ale to przeszłość.

 3. Hassasin 06.02.2015 07:29

  Znajomy ,,robi,, na tirach w Skandynawii i w markecie na północy był napis po polsku: ,, Nie mów do mnie pier…. łosiu !,, Ostre co ?

 4. WiK.W. 06.02.2015 21:16

  W Niemczech jest już tylu murzynów, że chyba w całej Afryce ich tyle nie ma!
  Dziś już trudno w Niemczech spotkać Niemca na ulicy – same Rumuny, Madziary, Bułgary, a ile czarnych…, o Turkach i Arabach nie wspomnę! Oficjalne dane podają, że do 2030 roku Niemcy będą krajem muzułmańskim! I to nie przesada, wystarczy popatrzeć na ulicach – biała kobita (Niemka) z czarnym pod rękę i wózkiem z dwoma małymi mulatami, po drugiej stronie taka sama sytuacja tylko kobity w prześcieradłach na głowach z całymi czeladkami spacerują!!! No i problem z żebrakami siedzącymi pod sklepami (z gęby wyglądają tak jak ci u nas w PL) czyli cygańska szarańcza! Ogromnie wzrosła liczba kradzieży, napadów, zabójstw.. W sklepach tylko wymienione nacje – pełne wózki zakupów, nowe smartfony (po czym rozpoznać emigranta na socjalu wśród innych ludzi? – po najlepszym smartfonie)
  Gdzie są wobec tego prawdziwi Niemcy? Ano, ci co jeszcze się ostali to są w pracy i pracują na tamtych nierobów, którzy całymi latami potrafią na socjalu siedzieć. Nawet już służba zdrowia dla Niemców nie jest “darmowa” (piszę to w cudzysłowie, bo wiadomo o co chodzi) – trzeba oprócz płaconej obowiązkowo składki – płacić za usługi – jeszcze nie wszystkie, ale już coraz częściej i gęściej w gabinecie trzeba rachunek zapłacić. A emigranci? Oni leczą się za darmo, i to dosłownie bo za nich płaci niemiecki podatnik!!!

  Niemcy się oburzają, ale wszędzie wokół stworzono już nagonkę na oburzonych wyzywając ich od nazistów, faszystów, rasistów itp – jedni ludzie dali się “przekonać”, że wobec tych przybyszów należy mieć litość (bo im jest gorzej!!!), innych zastraszono więc machają rękami i siedzą cicho.
  Cała akcja jest sponsorowana odgórnie w wiadomym celu – wymieszać wszystkich, zasiać niezgodę i nienawiść, a w razie zamieszek czy wojny – nie będzie już jednolitego narodu zdolnego do solidarnej walki bo każdy będzie miał inne priorytety i jeden w drugim będzie widział wroga.
  Niemcy mają dość tej polityki emigracyjnej i wychodzą na ulicę, ale o tym się nie mówi, za to mówi się o tym, że są tysiące ludzi w marszach “przeciw nienawiści” i przeciw tym “sprzeciwiającym się emigrantom”! Niemieckie media są tak samo załgane jak polskie! Nic nie mówi się ani o strajkach górników w PL, ani wcześniej innych takich akcjach, nie pisnęli słowa zaprzańskie dziennikarzyny o przekręcie przy wyborach w PL!!! Ale jak w Słupsku prezydentem miasta został ten pedał z TR to trzy dni media o tym trąbiły: jaka Polska jest liberalna i wyrozumiała, że “taki człowiek” został prezydentem miasta i będzie mógł teraz udzielać ślubów takim parom.. bleeeee

  Jeden wielki plebiscyt obłudy! Uważam, że następny protest powinien być pod wszystkimi siedzibami radia i TV i ludzie powinni wywieźć tych manipulantów na taczkach – od nich trzeba zacząć bo gangreny inaczej się nie leczy jak obcięciem zakażonej kończyny! Nie ma szansy wygrać czegokolwiek bez wolnych mediów (i nie mówię o tym portalu) bo każda nawet wielka akcja będzie tak zmanipulowana, że świat się o niej nie dowie (chociażby wielka rewolucja w Islandii!!!). Tak samo, jak np.fakt, że Grzegorz Braun zdecydował się kandydować na urząd prezydenta! Popieram gościa całym sercem, ale uważam, że bez rozgłosu i mediów – nie ma on szans, bo Polacy o nim nie wiedzą i nie dowiedzą się!!!

  Z własnych obserwacji powiem Wam jedno: w każdym (przynajmniej z tych co znam i wiem) krajów jest prowadzona taka mała wojna na portalach jak u nas. Ludzie się buntują, piszą na takich “wolnych mediach”, organizują protesty, spotykają się gdzieś – jednak zawsze są to małe grupy i bez możliwości “wypłynięcia” na powierzchnię – bo nikt o nich nie wie! Piszę “nikt” bo wiadomo, że chodzi o ludzi spoza tych grup – czyli resztę nieświadomego społeczeństwa. Ludzie mają potrzebę zmiany, ale nie wiedzą o istnieniu takich grup, albo są za leniwi i myślą, że ktoś inny odwali tę robotę za nich.
  Ktoś kiedyś powiedział:
  wolność nie jest nam dana raz na zawsze, jeśli nie będziemy o nią walczyć – stracimy ją.

  Mówię jak jest 🙂

 5. agama 07.02.2015 05:10

  akurat Polacy są pracowici i przedsiębiorczy, tak w kraju jak za granicą, więc generalnie nie ma się o co wstydzić w ich przypadku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.