Nobel dla Polski w tym roku?

Opublikowano: 13.03.2010 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika

Liczba wyświetleń: 1039

Mimo, że mało kto słyszał o profesorze Bohdanie Żakiewiczu, w tym roku ma on wielkie szanse stać się laureatem Nagrody Nobla. Za co? Okazuje się, że mamy do czynienia jednym z najwybitniejszych polskich badaczy i wynalazców, a informacyjna cisza jest tego najdobitniejszym potwierdzeniem!

“Profesor Bohdan Żakiewicz uruchomił na całym świecie ponad 60 unikalnych technologicznie projektów związanych z górnictwem i energią. Jest właścicielem aż 348 patentów i know-how! Umożliwiły one znaczne obniżenie kosztów przedsięwzięć i radykalnie zwiększyły wykorzystanie zasobów. Za najważniejsze dla ludzkości można uznać jego opracowania pozwalające na sięgnięcie do taniej, w pełni odnawialnej i absolutnie czystej energii w ilościach o parę rzędów przekraczających potrzeby.” – czytamy na stronie eurogospodarka.eu.

Gdyby od wielu lat stosować technologie i myśl techniczną profesora Bohdana Żakiewicza, cena energii elektrycznej wynosiłaby najprawdopodobniej kilka groszy za kilowatogodzinę!

Niestety lobby energetyczne mające bezpośredni wpływ na polską politykę nie może do tego dopuścić. Tak więc jakiekolwiek działania profesora w Polsce były i są dotychczas torpedowane.

W 1996 roku Pan Żakiewicz (w 2002 roku został uniewinniony), był ścigany listem gończym, bezprawnie skazany i oskarżony o spowodowanie niebezpieczeństwa rozprzestrzenienia się siarkowodoru z pokładów złóż siarki w kopalni w Baszni Dolnej.

Historia kłopotów Bohdana Żakiewicza sięga początku lat 90. Wówczas biznesmen przybył z USA do Polski. Przywiózł nowoczesną technologię pozyskiwania siarki, która pozwalała 10-krotnie obniżyć koszty jej wydobycia. Powołał do życia spółkę “Sulphurquest of Poland” i po uzyskaniu stosownego pozwolenia zaczął eksploatować siarkowe złoża w Baszni Dolnej, które poprzednio użytkował Ośrodek Badawczo-Rozwojowy “Siarkopol”. Niestety rentowna działalność przedsiębiorcy nie trwała długo. Po kilku latach cofnięto mu koncesję na prowadzenie działalności. W tej sytuacji musiał ją przerwać. Ścigany listem gończym – Mój klient zgodnie ze wszelkimi regułami zabezpieczył otwory służące do wydobywania siarki. Uczynił to w taki sposób, że na terenie kopalni nie istniało i nadal nie istnieje żadne zagrożenie ekologiczne dla ludzi i środowiska, co potwierdzają stosowne opinie – argumentował przed sądem mecenas Krzysztof Lisowski, obrońca Bohdana Żakiewicza.

Niestety, mimo potęgi Internetu, o profesorze Bohdanie Żakiewiczu w Polsce się nie mówi.

W 2002 roku w poselskiej interpelacji człowieka, który mówił o lądowaniach transportów Talibów w Polsce (co dziś się potwierdziło – 4 loty CIA) podnoszone są najciekawsze argumenty dotyczące praktycznego zastosowania wynalazków i myśli technicznej profesora Żakiewicza (treść TUTAJ).

Niestety, wszystko wskazuje na to, że nic w temacie nowoczesnej energetyki się nie zmieni. Zacofanie wydaje się być celowe i odgórnie kontrolowane.

Źródło: HotNews


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. paralat 13.03.2010 12:23

  mam ze te przepowiednie o roku 2012 sie spełnią i ten skur…łą cywilizację szlag jasny strzeli.

 2. Joanna d’Arc 13.03.2010 14:04

  B. podobnie jest z wodami geotermalnymi. Prof. Sokołowski wraz z zespołem opracowali mapę zasobów i proces eksploatacji. Zasoby mogłyby przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania mieszkań w całej Polsce.Przyznane przez PiS środki finansowe na próbne odwierty w Toruniu, cofnął rząd PO.

 3. Prometeusz 14.03.2010 13:47

  Spoko, spoko. A ile mamy gazu? Uranu? Złota? No tak, podstawowy błąd: nie my, tylko koncerny. W końcu Przecież to jeszcze sie tylko Polska nazywa, jale właściwie już tylko na tym brakuje metki i logo jakiejś firmy. A Sz. P. Łągiewka? Otwarcie całkowicie nowego działu mechaniki i fizyki i co? Nico. Przypadki w Polsce i na całym Świecie można by mnożyć. No ale – ten Świat nie jest wcale nasz…

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 4. szydlar 14.03.2010 14:45

  Dokładnie,zgadzam się w 100 % to tak jak z filmami na you tube gdzie kolesie pokazują jak samemu zmontować silnik z czynnikiem nadprodukcji czyli mocno upraszczając perpetuum mobile ,albo info które pojawiło się o studentach z uniwerku M.Curie ,którzy opracowali metodę pozyskiwania benzyny z CO2 i koszt litra tej pełnowartościowej benzyny był w granicy 30gr. W małym dopisku było też o tym że bardzo zainteresowali się tym amerykanie .
  Oni po prostu wykupują takie patenty by potem wielkie pudło wstawić do gigantycznego magazynu jak w filmie “Indiana Jones-Poszukiwacze zaginionej arki ” i po sprawie . Korporacje mogą istnieć .
  Największą zmorą ludzkości jest pozyskiwanie energii w wyniku eksplozji ( czegoś co w samym założeniu jest destruktywne i taką też energię uwalnia ) gdyby dopuszczono do głosu naukowców ,którzy już dawno mają opracowane silniki działające na zasadzie implozji to energia przestałaby stanowić jakąkolwiek wartość monetarną .
  Energia grawitacji- jest gość nie pamiętam nazwiska który od 10 lat testuje satelitę napędzanego silnikiem grawitacyjnym ( nie ma wystarczająco pieniędzy by wyposażyć pojazd w systemy podtrzymania życia bowiem silnik wytwarza próżnię całkowitą we wnętrzu ale pojazd jest zdolny przemierzyć galaktykę w jakieś kilka godzin ) sprowadzenie tego satelity na ziemie podobno transmitowała jakaś niezależna francuska telewizja . I co ?
  Słyszymy o tym w mediach,Durczok tego nie powiedział,Lis o tym nie wspomniał – to nie może być prawda.
  Pozdro.

 5. Raptor 14.03.2010 15:24

  Możliwości są nieograniczone. Jedyne, co nas ogranicza to system monetarny oraz system “ekonomicznej” produkcji i dystrybucji… a wszystko to sterowane odgórnie w modelu hierarchicznym, dla którego priorytetem jest utrzymanie dominacji a nie postęp. Piramidka wymaga odwrócenia żeby miało się coś ruszyć. Zadaniem tzw. “władzy” powinna być integracja i synchronizacja idei i rozwiązań, a nie ograniczanie.

 6. halszka 14.03.2010 18:35

  Zgadzam sie z waszymi teoriami ,niestety istoty zyjace na ziemi maja sie dostosowac do zadan koncernow, mafii , do srodkow masowego przekazu i wreszcie jasnie oswieconemu parlamentowi , zapomnialam o wszechmocnym kosciele , no coz nam szarym obywatelom nie jest latwo a szczegolnie naukowcom , ktorzy pragna ulzyc naszej doli , Panie prof. Bohdanie Zakiewiczu zycze duzo pomyslnosci , zdrowia w osiaganiu sukcesow ,ponoc prawda i wiara zwycieza . Dlaczego wszyscy trabia o postepie o wdrozeniach wynikow naukowych w zycie , czy my Polacy nie potrafimy odwaznie zlemu powiedziec – NIE , nasza nadzieja to Rzad D.Tuska .

 7. sqan 14.03.2010 20:46

  Cześć Halszka, Dawnośmy się nie widzieli, co z serwisem Dunk’a?
  Zgadzam się i ja.

 8. Wojtek 14.03.2010 20:54

  Niestety, żyjemy w kapitalizmie i gospodarka musi być oparta na zysku, nikt kto ma pieniądze nie jest zainteresowany rozdawnictwem darmowej energii i nigdy nie będzie (chyba, że ktoś wymyśli jak to coś opodatkować ale wtedy nie będzie darmowa). Ten świat będzie kręcił się dopóki możemy skubać jeden drugiego.

 9. stara komunistka 14.03.2010 22:24

  Wojtek pisze:
  > Niestety, żyjemy w kapitalizmie i gospodarka musi być oparta na zysku, nikt kto ma pieniądze nie jest zainteresowany rozdawnictwem darmowej energii i nigdy nie będzie (chyba, że ktoś wymyśli jak to coś opodatkować ale wtedy nie będzie darmowa). Ten świat będzie kręcił się dopóki możemy skubać jeden drugiego.

  Na szczęście wiemy że nadejdzie rewolucja.

 10. funnypenny 15.03.2010 09:44

  Nie macie wrażenia, że przyznanie w pośpiechu koncesji zagraniczny firmom na wydobycie gazu ziemnego z pokładów łupkowych w Polsce ma coś wspólnego z tym Noblem dla Żakiewicza? hmmm, pomyślmy …na miejscu jest gość i oferuje technologię, a główny argument dlaczego te koncesje przypadły zagranicznym firmom: to brak technologii !!!!!

  może jeszcze raz trzeba zapytać pana ministra skąd ten pośpiech?

 11. Major 16.03.2010 12:09

  Ooooj, to jakaś ofensywa medialna. Wszystko w tym samym dniu i wszystko na portalach niezależnych bądź forach (onet, interia itd.). O samym profesorze (czyżbym takim samym jak i lepper?) ani widu ani słychu na stronach Polskich i zagranicznych.

  Jeżeli chodzi o siarkopol, sprawa jest jeszcze ciekawsza – intencje miał może dobre, ale pech chciał, że zaczęto odsiarczać ropę w rafineriach, co poskutkowało niesamowitym spadkiem cen siarki na rynkach światowych (dla rafinerii to jest odpad, więc sprzedają za bezcen).

  Ludzie, zanim zaczniecie komentować i podniecać się tym noblem, zastanówcie się chwilę i sprawdźcie na wcześniej na necie, czy to czasem nie jakiś “scam” a’la Nigeria.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.