Noam Chomsky domaga się bojkotu Turcji

Opublikowano: 29.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 454

Noam Chomsky, językoznawca, filozof i lewicowy działacz polityczny, wraz z ponad 300 naukowcami i ludźmi świata kultury wezwał do bojkotu Turcji w związku z agresją na kurdyjski region Syrii, Rożawę.

Autorzy petycji wzywają do „bojkotu sponsorowanych przez turecki rząd naukowych, artystycznych i muzycznych wydarzeń, odbywających się na i poza terytorium Turcji”. Sygnatariusze uważają bowiem, że „tureckie instytucje naukowe są głęboko wplątane w turecki kapitalizm i kompleks przemysłu zbrojeniowego”, przez co „wzmacniają opresyjny militaryzm państwa”. W petycji zdecydowanie zaprotestowano także przeciwko planom czystki etnicznej przeprowadzanej przez Erdogana.

Inicjatywa, która ma wyraźnie lewicowy charakter, sympatyzuje z Autonomią Rożawy, prawdopodobnie nie tylko ze względu na opresję, ale też lewicowy charakter tworzonego tam ustroju.

Organizatorzy wzywają nie tylko do bojkotu w świecie nauki i kultury, ale także do odrzucenia oferty turystycznej Turcji i nie odwiedzania tego kraju w ramach urlopu.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: TheCanary.co
Zdjęcie: Duncan Rawlinson (CC BY 2.0)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.