Znaczne ilości materiału organicznego na Ceres

Opublikowano: 18.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 549

Naukowcy odkryli, że karłowata planeta Ceres posiada materiał organiczny. To przełomowe odkrycie może być kolejnym krokiem w poszukiwaniu życia w kosmosie.

Pierwsze odkrycie materii organicznej na planecie karłowatej Ceres nastąpiło już w zeszłym roku, jednak nowa analiza danych ze statku kosmicznego Dawn wykazała, że ​​związki organiczne występują na planecie w dużych ilościach. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób ta substancja organiczna się tam znalazła.

Hannah Kaplan, jedna z autorek badań powiedziała – „Badanie pokazuje, że można uzyskać naprawdę różne wyniki w zależności od pobranego materiału organicznego. To istotna informacja nie tylko dla misji Ceres, ale również dla innych programów, które wkrótce będą odkrywać asteroidy zawierające taki materiał.”

Obecność organicznych cząsteczek na Ceres niekoniecznie oznacza, że rozwinęło się tam życie. Daje to jednak pewne wskazówki, w jaki sposób cząsteczki te pojawiły się w Układzie Słonecznym. Istnieje prawdopodobieństwo, że materiał znalazł się tam za sprawą asteroidy, jednak równie możliwe jest, że została ona wytworzona w wyniku jakiegoś obecnie nieznanego procesu.

Współautor badania, Ralph Milliken powiedział – „Nie wiemy jeszcze co to za proces. Ceres jest fascynującym obiektem, a zrozumienie pochodzenia materiału organicznego na tej planecie będzie prawdopodobnie wymagać kolejnych misji.”

Autorstwo: B
Na podstawie: News.Brown.edu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.