Niszczycielskie trzęsienie ziemi w Turcji było sejsmiczną anomalią

Opublikowano: 13.02.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4793

Niszczycielskie trzęsienie ziemi, które miało miejsce 6 lutego w Turcji, można nazwać anomalią, ponieważ pierwsze wstrząsy były porównywalne z drugim trzęsieniem ziemi. W Turcji zdarzały się już nawet silniejsze trzęsienia ziemi, ale dwa tak silne w przeciągu kilkunastu godzin – 7,8 oraz 7,7 w skali Richtera — to z pewnością anomalia.

Zazwyczaj wstrząsy wtórne są słabsze niż pierwszy. Już pierwszy wstrząs zburzył wiele budynków i uwięził pod gruzami setki tysięcy ludzi. Ci, których nie udało się uratować od razu, mogli zatem zginąć na skutek drugiego trzęsienia i stąd cały czas rośnie śmiertelny bilans.

Pierwszy wstrząs ze źródłem na głębokości 7 km miał miejsce w prowincji Kahramanmarash w południowo-wschodniej Turcji o godzinie 04:17 czasu lokalnego. Jego siła wynosiła 7,8. W ciągu dnia zarejestrowano wstrząsy wtórne o różnej sile, co najmniej jeszcze jedno trzęsienie ziemi było porównywalne z pierwszym. Miało to miejsce 67 km od miasta Kahramanmarash, źródło znajdowało się 2 km od powierzchni, wielkość ponownie wyniosła 7,7.

Wstrząsy, po których nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, były odczuwalne w 10 prowincjach kraju i sąsiednich państwach, w tym w Syrii. Liczba ofiar śmiertelnych w Turcji w wyniku niszczycielskich trzęsień ziemi przekroczyła 23 tys., rannych zostało 34 810 osób.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 14.02.2023 09:30

    Ciekawe czy po tym trzęsieniu ziemi Turcja zmieni nastawienie do planów NATO i przestanie trolować wojenkę na UA? Nie oszukujmy się – obecnie Turcja przestanie trolować NATO, szczególnie w sprawie UA. Przykłady trolowania – wykosztowanie UA się na drony od Turcji, które to mają osiągi dwupłatowców z WWI i jakimś dziwnym trafem wszystkie zostały postrącane dość szybko… albo… trolowanie poszerzenia NATO o kraje skandynawskie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.